Nowy rok szkolny. Przez trzy dni więcej policjantów wokół rzeszowskich szkół

0
Reklama

Od środy do piątku (1-3 września) niech was nie zdziwi zwiększona liczba policjantów w pobliżu rzeszowskich szkół. Będą chronić dzieci przed piratami drogowymi. 

 

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. W pierwszych dniach nauki – do 3 września – Komenda Miejska Policji w Rzeszowie prowadzi akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. W pobliże szkół policja wysyła dodatkowe patrole.

Cel? Zwiększenie bezpieczeństwa uczniów: minimalizacja zdarzeń drogowych, eliminowanie nietrzeźwych i popełniających wykroczenia kierowców w pobliżu placówek oświatowych.

– Policjanci szczególną uwagę zwracają na przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierowców, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych – wyjaśnia nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. 

Funkcjonariusze przez trzy dni będą kontrolowali stan techniczny pojazdów, którymi dzieci dojeżdżają do szkół, trzeźwość kierowców. Oprócz autobusów szkolnych, kontrolowani będą kierowcy i pojazdy, którymi dzieci dowożone są do szkół przez rodziców i opiekunów.

– W tym przypadku policjanci zwrócą również uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń zabezpieczających do przewozu dzieci – poinformował nadkom. Adam Szeląg.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: