Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Od 12 grudnia będzie obowiązywał nowy, roczny rozkład jazdy pociągów Polregio na Podkarpaciu. Od 1 stycznia dojdzie 26 nowych połączeń pomiędzy Rzeszowem a Kolbuszową w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

12 grudnia w Polsce i w wielu krajach europejskich zacznie obowiązywać roczny rozkład jazdy pociągów. Będzie on podzielony na 5 cykli: 12 grudzień, 13 marzec, 12 czerwiec, 4 wrzesień, 6 listopad. Zmiany mają związek z pracami modernizacyjnymi na kolei.

Od 1 stycznia na podkarpackie tory wyjedzie 26 dodatkowych pociągów Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej w relacji Rzeszów – Kolbuszowa – Rzeszów. Po zakończeniu elektryfikacji linii 71 będą nią jeździły nie tylko pojazdy spalinowe, ale też elektryczne.

W ramach PKA nadal będą połączenia:

– 26 pociągów w relacji Rzeszów – Strzyżów – Rzeszów

– 22 pociągi w relacji Rzeszów – Przeworsk – Rzeszów

– 26 pociągów w relacji Rzeszów – Dębica – Rzeszów

Poniżej znajdziecie liczbę pozostałych połączeń w podziale na linie kolejowe.

Linie 106/107/108:

– Rzeszów – Jasło – Rzeszów – 14 pociągów

– Jasło – Sanok – Jasło – 4 pociągi

– Połączenia wakacyjne na Słowację – 4 pociągi

Linia 91:

– Rzeszów – Tarnów – Rzeszów i Rzeszów – Medyka – Rzeszów – 60 pociągów – (w tym 2 do i z Katowic oraz 1 do i z Krakowa)

Linia 68:

– Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów – Przeworsk – 8 pociągów

– Przeworsk – Rudnik nad Sanem – Przeworsk – 4 pociągi

Linia 71/68:

– Rzeszów – Stalowa Wola Południe – Rzeszów – 7 pociągów

– Rzeszów – Lublin – Rzeszów – 6 pociągów

– Stalowa Wola Południe/Rozwadów – Lublin – Stalowa Wola Południe/Rozwadów – 4 pociągi

Linia 101:

– Rzeszów/Jarosław – Horyniec Zdrój – Jarosław/Rzeszów – 9 pociągów w tym wydłużone relacje Przeworsk – Lubaczów, i Horyniec zdrój – Przeworsk.

Szczegółowy rozkład jazdy Polregio od 12 grudnia:

– Dębica – Mielec – Dębica – TUTAJ

– Gorlice – Jasło – Rzeszów – TUTAJ

– Jasło – Sanok – Jasło – TUTAJ

– Medyka – Przemyśl – Rzeszów – TUTAJ

– Rzeszów – Horyniec – Rzeszów – TUTAJ

– Rzeszów – Jasło – Gorlice – TUTAJ

– Rzeszów – Przemyśl – Medyka – TUTAJ

– Rzeszów – Stalowa Wola Południe – TUTAJ

– Rzeszów – Tarnów – TUTAJ

– Stalowa Wola Południe – Rzeszów – TUTAJ

– Stalowa Wola Rozwadów – Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów – TUTAJ

– Tarnów – Rzeszów – TUTAJ 

Dodatkowo będą kursowały weekendowe pociągi w relacji Rzeszów – Sanok – Rzeszów oraz Rzeszów – Gorlice – Rzeszów. W długi majowy weekend będą pociągi z Rzeszowa do Zamościa i Sandomierza oraz z Jarosławia do Lublina. Na czas wakacyjnych weekendów będą też kursowały pociągi w relacji Sanok – Medzilaborce – Sanok.

Autobus zamiast pociągu 

Od 12 grudnia do 12 marca 2022 r. na liniach 91, 106 i 71 zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza (AKZ). Na linii 91 dla dwóch pociągów: 39822 relacji Rzeszów – Tarnów (AKZ na odcinku Rzeszów-Trzciana) oraz 39419 w relacji Tarnów – Rzeszów (AKZ na odcinku Sędziszów Młp.-Rzeszów Gł.) 13, 14, 20, 21 grudnia.

Dodatkowo AKZ będzie od 1 marca na odcinku Rzeszów – Sędziszów Młp. – Rzeszów dla 11 pociągów. Od 5 lutego 2022 r. rozpoczną się prace modernizacyjne na linii 106. Dla wszystkich pociągów począwszy od tego dnia zostanie wprowadzona AKZ na odcinku Rzeszów Gł – Strzyżów, a dla pociągu 30811 AKZ zostanie wydłużona do stacji Jasło.

Na linii 71 od 10 do 14 stycznia zostanie wprowadzona AKZ dla pociągów nr 33522, 33524 (w relacji Rzeszów Gł. – Kolbuszowa) oraz nr 33553 i 33555 (w relacji Kolbuszowa – Rzeszów Gł.).

Ceny biletów w górę 

Od 12 grudnia br. Polregio modyfikuje ogólnopolski cennik biletów. Od tego dnia zmianie ulegają ceny: biletów jednorazowych i okresowych dla Taryfy podstawowej oraz Taryfy RAZEM na przejazdy pociągami REGIO, interREGIO i superREGIO, opłat dodatkowych oraz opłat manipulacyjnych.

Od 12 grudnia zmodyfikowana zostanie także „Taryfa podkarpacka”. Średnio o 7 proc. wzrosną ceny biletów jednorazowych, a o 3 procent biletów okresowych. Szczegółowy wykaz zmian na stronie internetowej przewoźnika www.polregio.pl

Informacje o rozkładzie jazdy pociągów Polregio można uzyskać pod numerem telefonu infolinii: 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarkach na stronach internetowych: polregio.pl, portalpasazera.pl.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama