Fot. Materiały prasowe Muzeum - Zamku w Łańcucie
Reklama

Muzeum-Zamek w Łańcucie przechodzi porządny lifting. Prac jest tak dużo, że trzeba przesunąć termin rozpoczęcia nowego sezonu turystycznego z lutego na marzec.

Nowy sezon w Muzeum-Zamku w Łańcucie rozpocznie się w piątek 1 marca, a nie, jak wcześniej planowano, od 1 lutego br. Zmiana terminu jest wynikiem trwających właśnie prac remontowo-konserwatorskich na terenie zamku.

– W wielu częściach zabytkowego parku poruszanie się jest niemożliwe, ponieważ zagraża bezpieczeństwu zwiedzających – mówi Wit Karol Wojtowicz, dyrektor Muzeum-Zamek w Łańcucie. – Mamy nadzieję, że do końca lutego uda się wykonać prace przy najbardziej newralgicznych trasach i przejściach między Zamkiem a zespołem hippicznym (tzw. Powozownia) – dodaje.

W zamkowych wnętrzach kontynuowane są prace malarskie przy stolarce okiennej, co wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania sal ekspozycyjnych – wyniesienia muzealiów, zabezpieczenia ścian i podłóg. To powoduje, że wnętrza na zwyczajowej trasie zwiedzania nie nadają się do prezentowania zwiedzającym.

Intensywne prace prowadzone są także w parku – na alejach oraz ciągach pieszych i polegają m.in. na wymianie podbudowy, zelektryfikowaniu części z nich. To czyni większość z nich niemożliwymi do przejścia.

– Wkrótce zostanie wydzielony ciąg komunikacyjny między Zamkiem a zespołem hippicznym, aby turyści mogli bezpiecznie poruszać się po wyznaczonej trasie – zapewnia dyrektor Zamku. W związku z prowadzonymi pracami dachu nad halą zaprzęgową, Wozowni w tym roku turyści nie będą mogli zwiedzać.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: