Nowy sposób na promocję miasta. Rzeszów dołącza do rodziny Monopoly

1
Reklama

Rzeszów wkrótce stanie się kolejnym miastem posiadającym własną wersję kultowej gry Monopoly. Premiera jeszcze w tym roku. 

 

We wtorek w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny przedstawiciele ratusza oraz firmy Winning Moves International (producent Monopoly) zapowiedzieli rozpoczęcie prac nad powstaniem miejskiej edycji Monopoly.

Własne wersje gry mają już m.in. Rzym i Dublin, a z polskich miast – Kraków, Poznań czy Gdańsk. Rzeszów także będzie mógł pochwalić się swoją edycją Monopoly – cieszy się Kamil Czyż, wicedyrektor Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa. 

– To zarówno ciekawa i niestandardowa forma promocji, jak również możliwość łatwego zapoznania z najważniejszymi punktami miasta – uważa Czyż.

We wtorek, gdy ogłoszono udział Rzeszowa w grze Monopoly, przeprowadzono quiz dla młodzieży. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą związaną z Rzeszowem. Odpowiadali m.in. na pytania dotyczące kultury, znanych osobistości czy sportu. Uczniowie mieli odgadnąć, jaki obiekt znajdzie się na jednym z pól Monopoly Rzeszów. Okazał się nim ratusz. 

Każdego roku „Pan Monopoly” wybiera jedno-dwa miasta, w których się pojawia. Rodzina Monopoly powiększy się o Rzeszów – mówi Bartłomiej Gniadkowski, przedstawiciel Winning Moves International. – Na planszy znajdą się miejsca o szczególnym znaczeniu dla miasta – zabytki, budynki oraz miejsca szczególnie kojarzone z Rzeszowem, ale również firmy i instytucje.

W trakcie wtorkowej prezentacji zainaugurowano również konkurs dla uczniów rzeszowskich szkół. To oni będą mogli w jak najbardziej kreatywny sposób przedstawić oraz uzasadnić dlaczego jeden z trzech obiektów konkursowych powinien znaleźć się na planszy Monopoly Rzeszów. Zwycięska szkoła otrzyma własne pole na planszy.

Finalna wersja gry zostanie zaprezentowana jesienią br. Podczas premiery na oczach mieszkańców zostaną odkryte wszystkie pola rzeszowskiej edycji Monopoly.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. A będzie pole NIEzadaszonego skateparku i oszukanej młodziezy? NIEistniejacych rowerów miejskich i oszukanych użytkowników? NIEistniejacych kultury i oszukanych mieszkańców? NIEwyremontowanej ul. 3go Maja i szydzących z ratuszowego głupka wykonawców? Przydałoby sie dorzucic też pole z czerwonym telefonem do kurii i czarną walizkę od developerów! Wtedy tak, to bylby Rzeszów xD

Comments are closed.