Fot. Materiały komitetu Wojciecha Buczaka
Reklama

Sztab PiS wypuścił nowy spot z udziałem Wojciecha Buczaka, kandydata na prezydenta Rzeszowa. Tym razem jest o korkach w mieście. 

To już trzeci spot Wojciecha Buczaka. Tytuł: “Mieszkańcy Rzeszowa nie są skazani na korki”. Na filmie widzimy zakorkowane centrum miasta w czarno-białych kolorach, co ma budzić grozę, jak również odpowiednio dobrana muzyka w tle spotu.

Sztabowcy PiS wytknęli, że obecny prezydent Tadeusz Ferenc (kontrkandydat Buczaka) “cieszy się z korków” w Rzeszowie. To akurat prawda. Ferenc uważa, że korki w mieście świadczą o jego rozwoju, bo ludzie chcą przyjeżdżać do stolicy Podkarpacia.

“Pora wreszcie odkorkować Rzeszów” – mówi na spocie Wojciech Buczaka. Zapewnia, że ma ma przygotowane “dobre propozycje, aby rozwiązać ten problem”. Zapowiada budowę wiaduktu centralnego, obwodnicy południowej i nowych połączeń drogowych. 

“Tymi inwestycjami odkorkujemy Rzeszów” – mówi na koniec Wojciech Buczak. 

 

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. W wyborach na prezydenta Rzeszowa startuje pięciu kandydatów. Oprócz Ferenca i Buczaka, są jeszcze Maciej Masłowski (Ruch Kukiz’15), dr Krzysztof Kaszuba (Wolność) i Łukasz Belter (Kongres Nowej Prawicy). 

Faworytem w wyborach jest Tadeusz Ferenc, który rządzi Rzeszowem od 16 lat. Nastroje w PiS są pozytywne. Panuje ogólne przekonanie, że Wojciech Buczak nie jest nie straconej pozycji i druga tura wyborów (4 listopada) jest realna. 

– Do wyborów podchodzimy z pokorą. W rozmowach z mieszkańcami widzimy, że ludzie są bardzo otwarci na możliwość wyboru nowego prezydenta. Dużo osób stwierdza, że 16 lat rządów Ferenca to trochę za długo. Sporo osób zwracało uwagę, że tereny zielone się zabudowuje, że długo muszą dojeżdżać do centrum – mówi Marcin Fijołek, szef sztabu PiS. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

44 KOMENTARZE

 1. Zakłamanie PiS-u jest perfidne pierwsze zablokowali a teraz co ….myślicie,że ludzie zapomnieli ?stadion,obwodnice,aquapark i Bóg wie co jeszcze. jak mozna tak bezczelnieeeeee kłamać !!!

 2. Zgadza się , pisowcy przenieśli zakład gazowniczy do Jasła bo z tamtąd pochodzi działacz pisu. Zamiast przenieść do Rzeszowa urząd celno skarbowy to pis postanowił na złość Ferencowi zablokować. Zabrakło im pieniędzy na centrum lekkoatletyczne ,na obwodnicę a do tego wszystkiego rajcy z pisu w Rzeszowie zasiadają w radzie miasta tylko po to aby zabrać świeże powietrze i zablokować wszystkie inwestycje.

 3. Aby odkorkować Rondo Pobitno należy dokończyć ulicę Dworaka, a otworzyć przejście kolejowe na Załęskiej i połączyć Załęską z Dworaka ulicą Sieciecha. Jest to bardzo kosztowny zabieg, ale przyniósł by bardzo wymierne skutki w rozwoju miast począwszy od rozładowania korków przez zabudowę pastwisk na Załężu kończąc.

 4. Wszyscy w jednym czasie zielonego mieć nie będą. Jad jeden ma zielone to drugi ma czerwone. Blokuje się powstańców Warszawy bo od Budziwoja dużo ludzi wjeżdża do miasta. Rondo na górce korkuje się bo z Krasnego dużo osób wozi dzieci do szkoły. Jak jest dzień wolny od nauki to rondo Pobitno jest puste. Koło ZUSu i w następstwie koło pomnika po prostu brakuje łącznika Rejtana z Ciepłowniczą. Swoją drogą łącznik Rejtana z Ciepłowniczą odkorkowałby również Rondo Pobitno.

 5. Mylisz się koleżanko. Ja uważam, że Buczak z PISem po wyburzeniu pomnika woleliby przenieść w jego miejsce pomnik Chrystusa Króla ze Świebodzina lub postawić nowy pomnik Lecha Kaczyńskiego.

 6. Mieszkańcy apeluję: Chrońcie miasto przed Buczakiem i szaleńcami z PIS. Oni rozburza nam pomnik i wybudują w jego miejscu kościół z wieżą ponad 100m coby była wyższa od tej, którą Podkulski chce wybudować przy Galerii Rzeszów

 7. Nie przesadzaj! Czego ty oczekujesz? To jest miasto takie samo jak Poznań, Bydgoszcz, czy Szczecin! Jeżeli chcesz zieleni to przeprowadź się w Uherce. Miasto przede wszystkim daje pracę! A podstawa ekonomi na Twój mierny sposób rozumowania mówi iż ilość miejsc pracy jest wprost proporcjonalna do ilości betonu w mieście. Tłumacząc Ci przysłowiowym młotkiem jeden pustak daje jedno miejsce, trzy pustaki dają dziesięć miejsc, 10 pustaków daje pięćdziesiąt miejsc pracy i tak dalej i tak dalej. A co do wyjazdów Rzeszowian to ja wiem, że twoje IQ nie dopuszcza opcji że może oni stamtąd pochodzą?

 8. Aha czyli developer…. To przestańcie zabudowywać ostatnie zielone skwerki molochami. Zadowolenie z obecnych rządów Rzeszowa widać najlepiej w weekendy w solance, kolbuszowej, głogowie i przylasku. Pełno tam wtedy rzeszowiaków z wstrętnych blokowisk rzeszowa, którzy szukają 20 km poza miastem miejsca gdzie mogą pokazać swoim dzieciom zieloną trawę i drzewa też zielone. I psy wyprowadzić na spacer. Puszczenie w samopas samowolki developerskiej to żadne żądzenie. Bez nadzoru i przepisów oraz skrupulatnego pilnowania choćby dojazdów do budowanych bloków czy szeregówek Developerzy nawet w rowie wybudują wierzowiec i nazwą go “słoneczne włoskie lody na patyku o wiosennym poranku z hiszpańskich fontann exclusive kameralnie”

 9. Panie Buczak, jest pan w stanie „przebić” obecnego Prezydenta Rzeszowa ? Uwaga, cytuję :-):
  „Dziennik. Gazeta Prawna” uznał, że Rzeszów jest polskim liderem budownictwa mieszkań przez spółdzielnie. W latach 2015-2017 w stolicy Podkarpacia powstało 1168 mieszkań spółdzielczych, gdzie w Warszawie powstało ich nieco pond 1100, a w Lublinie, mieście porównywalnym do Rzeszowa, 400.
  Ranking dziennika „Rzeczpospolita” na najlepszy Samorząd 2018. W kategorii miast na prawach powiatu Rzeszów zajął drugie miejsce. Miasto może pochwalić się zrównoważoną polityką we wszystkich obszarach, a na wyróżnienie może zasługiwać duże zaangażowanie lokalnych władz w ochronę środowiska”. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, zajął drugie miejsce w rankingu tygodnika „Newsweek” na 15 najlepszych prezydentów polskich miast. Gdy zaczynał swoje rządy w kasie miasta było niecałe 400 mln zł, z czego na inwestycje ok. 50 mln zł. Dzisiaj budżet Rzeszowa przekracza 1,5 mld zł, a pieniądze na inwestycje stanową jedną trzecią budżetu. Ranking “Europolis 2018” przygotowany przez Polityka Insight pokazuje najbardziej obywatelskie miasta w Polsce. Najbezpieczniejsze miasto w Polsce, drugie najszybciej rozwijające się i jedno z najbardziej obywatelskich – taki właśnie jest Rzeszów! Rzeszów, stolica innowacji, jedno z miast najlepiej wykorzystujących środki z Unii Europejskiej. Warto też dodać, że Rzeszów został nominowany przez Sejm do dziesiątki najlepiej rozwijających się miast w Polsce”.
  Szach i mat ! 🙂

 10. To jest cyrk, Ferenc jaki jest taki jest ale ciągnie ten wózek do przodu i ludzie to widzą. Mam pytanie co dobrego dla rozwoju miasta Rzeszów zrobiła wojewoda Leniart? Chociaż jedną rzecz? Buczaka nawet ciężko komentować, blokuje obwodnice żeby nam później ją zaproponować jako obietnice wyborczą. Czy on ma ludzi za idiotów??

 11. Oj Buczak Buczak, trzeba bylo w spocie zamiscic kosciol i zedwa pomniki to przynajmniej wiarygodny bys byl. PIS nic nie zrobil dla Rzeszowa a newet mu zabral. Wybrocy PIS zabral nie tylko kase na obwodnice. Przeniosl gazownictwo do Jasla, zablokowak kase na nowy budynek sadu, zablokowal kadena centrum sportu i wiele wiele innych. I najwazniejsze strzescie miasta przed tymi chorymi navwladze ludzmi bo nam pomnik rozwala!!!!!!

 12. Radni PiS-u przez te wszystkie lata rządów Ferenca, próbowali przeszkadzać jego dzialaniom, nie bacząc na to, że szkodzą społeczeńsrwu Rzeszowa. A wystarczyło z nim współpracować a wątpliwości rozwiązywać w merytorycznych polemikach. Ale nie, to nie dla nich. Lepiej było się pożreć o jakiś pomnik albo nazwę ulicy. Dla Rzeszowa nie zrobili nic. Dziś próbują wcisnąć nam przedwyborczą papkę. Spróbujcie obiecać budowę kosmodromu, drugiego Bajkonuru albo co… może “chwyci”.:-)

 13. Panie “celebryto” Buczak – niech pan obieca swoim wyborcom : metro w Rzeszowie i po dwa tysiące na drugą żonę, oraz port pełnomorski ma tzw zalewie rzeszowskim – państwa wyborcy to kupią . Robicie wszystko szkodząc temu miastu żeby uwalić Ferenca.

 14. Leniart z PISU powinno sie jak Jagne z Chłopów Reymonta na furze gnoju wywieźć na rogatki miasta i wysypać koło witacza -Rzeszów Wita- z zakazem powrotu za to co zrobiła.

 15. Hahaha ciekawe w jaki sposób to zrobi, znając buczaka to pewnie wprowadzi opłaty za wjazd do Rzeszowa dla wszystkich i w takiej kwocie że nie wszystkich będzie stać. To jest pomysł!!!!

 16. Dieta poselska z naszych podatków, ale przynajmniej nie ma bzdurnych spotów za grubą kasę i plakatów, które później smętnie wiszą z dorysowanymi wąsami… Więc policz kto z Ciebie więcej ściągnął. K15 tylko na diety reszta na diety plus kampanie.

 17. Politycy pisu chyba nie maja wstydu? Zablokować, pozbawić miasto unijnej dotacji a teraz kręcić spot wyborczy. Tu są kolanka tu Buczakowi strzelacie 🙂

 18. Ooo panie, jak się widzi taką “produkcje” to mimo że jakimś wielkim fanem Ferenca nie jestem to można śmiało powiedzieć że nie ma z kim przegrać. I ten poziom hipokryzji PiS’u w kwestii obwodnicy południowej…

 19. W Rzeszowie, na polecenie Dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg celowo ustawia się tak funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej aby korkować miasto i spowalniać ruch na głównych skrzyżowaniach…

 20. Za tydzień pis dostanie na co zasłużył. Wyborcy wybiją skutecznie buczakowi politykę z głowy. Rzeszowianie Wam nie zapomną obwodnicy! Teraz wydawać pieniądze na reklamówki o korkach to plucie w twarz mieszkańcom i uważanie ich za głupków.

 21. który zablokował budowę obwodnicy i nowego mostu codziennie o 8 stoję w korku na Kwiatkowskiego! 

  Oj Buczak Buczak jak ci nie wstyd?

  cytat:
   ” Ewa Leniart (PIS), wojewoda podkarpacki wydała oświadczenie w sprawie obwodnicy południowej Rzeszowa, której współfinansowanie w maju zablokował rząd i jego przedstawiciele na Podkarpaciu
   (…) Ten dokument jest niezbędny w ratuszowej walce o dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej, bo z powodu jego braku Rzeszów stracił możliwość zdobycia unijnego 277-milionowego dofinansowania na inwestycję ”

  źródło:
  https://rzeszow-news.pl/projektant-obwodnicy-poludniowej-wojewoda-dziala-szkode-rzeszowa/
  ______________________________________________
  ______________________________
  ____________________
  _____________
  _______
  ___
  _

 22. Masakra. Przeraża mnie co się stanie kiedy kiedyś Ferenc rzeczywiście odejdzie ze względu na wiek i brak sił. To miasto nie ma żadnej realnej alternatywy i do władzy siłą rzeczy dojdzie któryś z tych klaunów :(.

 23. ALE bzdury, ten spot to dno totalne. Zero informacji o transporcie zrównowazonym, o rowerach, alternatywnych formach transportu, a tu tylko samochody. To podkreśla że gość nie ma pojęcia co plecie, albo co kazali mu pleść. Po kiego grzyba on tak macha tymi rękoma, też mu kazali ? Tak jak Dudzie podpasywać wszystko. A weź daj żyć…

Comments are closed.