Rzeszowska agencja reklamowa „Bogaczewicz” wyprodukowała kolejny trailer do powstającej na Podkarpaciu etiudy „Hubal” o majorze Henryku Dobrzańskim. W roli tytułowej zagra Paweł Deląg.

Prace nad etiudą rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Zdjęcia w całości realizowane są na terenie Podkarpacia – Pogórza Dynowskiego i Przemyskiego. Pokazane zostaną regionalne zabudowania wiejskie oraz wiekowe obiekty sakralne. Akcja będzie się również odbywała na terenie skansenu w Markowej.

Reżyserem „Hubala” jest rzeszowianin Grzegorz Bogaczewicz, a autorem scenariusza Jacek Komuda. W filmie występują znani aktorzy filmowi i teatralni, m.in. Paweł Deląg oraz Marcin Troński. Produkcja realizowana przez studio filmowe agencji reklamowej „Bogaczewicz” powstała z inicjatywy Fundacji Ułani Króla Jana III Sobieskiego.

– Kolejny trailer będzie promował nie tylko powstający nowy film fabularny o majorze Henryku Dobrzańskim, ale również oficjalną premierę nowej powieści jednego z inicjatorów produkcji, Jacka Komudy. Krótka zapowiedź etiudy, oddająca klimat ówczesnych wydarzeń idealnie wpasuje się w obchody 76. rocznicy śmierci „Hubala”, która przypada na 30 kwietnia – przypomina Justyna Basznianin z agencji „Bogaczewicz”.

Twórcy „Hubala” zamierzają kilkunastominutową etiudę pokazywać na festiwalach filmów niezależnych, aby pozyskać sponsorów i instytucje kulturalne, które pomogą w zrealizowaniu pełnometrażowego filmu fabularnego. Koszt szacowany jest na ok. 5 mln zł.

Film opowiadać będzie historię ostatniego wielkiego dowódcy kawalerii polskiej – majora Henryka Dobrzańskiego o pseudonimie „Hubal”, który nie złożył broni po klęsce wrześniowej w 1939 roku. W rolę „Hubala” wcielił się znany polski aktor Paweł Deląg. Pierwszy trailer do etiudy możecie zobaczyć TUTAJ.

To nie będzie pierwszy film i mjr. Dobrzański. Pierwszy „Hubal” powstał w 1973 r. w reżyserii Bohdana Poręby. W roli tytułowej zagrał wówczas Ryszard Filipski.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama