Zdjęcie: NASA
Reklama

„Fazy projektu kosmicznego według standardów ECSS dla misji satelitarnych” – to temat pierwszego spotkania New Space Leaders. Kiedy? We wtorek (5 lipca) o godz. 17:00 w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza 6.

NSL jest serią spotkań adresowanych do młodych mieszkańców Podkarpacia uczniów szkół, studentów oraz naukowców zainteresowanych tematyką eksploracji przestrzeni kosmicznej i tworzeniem innowacyjnych rozwiązań.

– Udział ekspertów z branży kosmicznej pozwoli nam na poznanie dobrych praktyk i standardów zarządzania projektami kosmicznymi w obszarze misji satelitarnych – mówi Marcin Rudnicki z ProtoCreativeLabs Space Exploration. 

Gośćmi specjalnymi pierwszego spotkania NSL będą Rafał Magryś, wiceprezes zarządu Exatel oraz przewodniczący Rady Klastra Technologii Kosmicznych, i Marek Krawczyk, menadżer programu kosmicznego Exatel. 

– Będziemy dyskutować nie tylko o zagadnieniach ściśle technologicznych, ale poruszymy też aspekty prawne i naukowe – zapowiada Rudnicki. Wtorkowe spotkanie będzie pierwszym z całej serii tego typu spotkań zaplanowanych na ten i kolejny rok. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Łukasz Bonarek, dyrektor zarządzający PCI ProtoLab, przypomina, że kosmonautyka jest jedną z wiodących specjalizacji w jakich rozwija się Podkarpacie. New Space Leaders ma pomóc w lepszym poznaniu branży kosmicznej. 

– Liczymy, że uczestników zainspirujemy do związania swojej kariery zawodowej z tą branżą – mówi Bonarek. Udział w NSL jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Liczba miejsc jest ograniczona.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama