Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Na wniosek Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa, w budżecie miasta zwiększono pulę pieniędzy na zajęcia sportowe dzieci i młodzieży.

Na wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa, prezydent Fijołek przypomniał, że jeszcze w grudniu, gdy radni debatowali nad budżetem miasta na 2024 rok, zapowiedział zwiększenie puli pieniędzy na inwestycje i działania miejskie. 

Teraz miasto robi kolejny krok – do worka z pieniędzmi na sport dla dzieci i młodzieży, w którym było 800 tys. zł, dosypie dodatkowy milion. Zgodzili się na to we wtorek rzeszowscy radni. Na wsparcie kultury fizycznej jest więc 1,8 mln zł.   

Konkurs, w którym wyłonione zostaną organizacje pozarządowe, a które zajęcia i imprezy sportowe dla dzieci i młodzieży w Rzeszowie będą prowadzić, już trwa. Regulamin konkursu przewiduje, że zajęcia będą do 30 listopada 2024 r.

1,8 mln zł to nie jedyne pieniądze, które na zajęcia sportowe i rekreacyjne zostaną wydane w tym roku. W drugim konkursie, także trwającym, wybrana zostanie firma, która zorganizuje wydarzenia rekreacyjne, sportowe, społeczne na rzeszowskich osiedlach.

Jak przypomina miasto, wydarzenia te wybrali mieszkańcy podczas ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. – Wydział Sportu i Rekreacji ogłosił konkurs na realizację 7 zadań na łączną kwotę 294 tys. zł – komunikuje ratusz. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dodatkowo będzie jeszcze jeden konkurs na zajęcia rekreacyjne i sportowe, rajdy, wyjazdy. To takie zajęcia, które zachęcą dzieci i młodzież do aktywności, by w czterech ścianach domów nie musiały oglądać patologii urządzanej przez dorosłych. 

W konkursie, który Wydział Sportu przejął od Wydziału Polityki Społecznej, na razie jest przygotowana kwota 800 tys. zł. Władze miasta przypominają, że pełne rozliczenie ubiegłorocznego budżetu nastąpi mniej więcej w połowie lutego.

– I po nim będziemy wiedzieli, czy możemy tę kwotę jeszcze zwiększyć. Mam nadzieję, że to się uda i jeszcze bardziej poszerzymy ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży – mówi Konrad Fijołek. Ten konkurs ma zostać ogłoszony w drugiej połowie lutego.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama