Rzeszów znów na antenie ogólnopolskiej telewizji. Teleexpress we wtorek pokazał krótki materiał o tym, że w stolicy Podkarpacia będzie przystanek MPK z podgrzewaną podłogą.

[Not a valid template]

 

O materiale w Teleexpressie poinformował nas nasz Czytelnik internauta „Pisul Maximus”.

„Po raz kolejny Rzeszów w Teleexpressie. Ostatnio wspominano otwarcie Parku Papieskiego a tym razem mowa o budowie ogrzewanych przystankach MPK w naszym mieście. I o ile przedtem porównano nasz skromny park do Central Parku w Nowym Jorku to teraz mowa o Dubaju” – napisał „Pisul Maximus”.

Tam ziębią, u nas grzeją

Rzeszów miał swoje 24 sekundy w Teleexpressie. Najpierw w materiale pokazano przystanek bez wiaty, potem nową wiatę przy al. Piłsudskiego przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim i najnowszą budowę przy ul. Lisa Kuli przy Galerii Graffica, gdzie od kilkunastu dni stawiana jest ogrzewana wiata wraz podgrzewaną ławką i podgrzewaną posadzką.

„Niektóre przystanki w Rzeszowie nie robią wrażenia, ale o nowszych można myśleć ciepło, a o tym najnowszym jeszcze cieplej. Oprócz ciepłego nawiewu ma mieć podgrzewaną podłogę” – mówi lektor w materiale Teleexpressu.

Wypowiedział się także Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa, który stwierdził, że pomysł podgrzewanej wiaty podpatrzył podczas wizyty w Dubaju prezydent Tadeusz Ferenc. „Z tym, że tam [wiaty – red.] spełniają trochę inną funkcję – tam ziębią – powiedział Chłodnicki.

Advertisement

Nie wszyscy widzą drugi Dubaj

Na koniec materiału lektor z przekąsem dodaje: „Władze przekonują, że to potrzebny wydatek, choć nie wszyscy mieszkańcy widzą w Rzeszowie drugi Dubaj”.

„Większość miast pokazują tylko, gdy zdarzy się jakieś nieszczęście a my znowu jako optymistyczna ciekawostka” – komentuje „Pisul Maximis”.

Materiał w Teleexpressie możecie zobaczyć TUTAJ. Zaczyna się od 7 min. i 48 s.

Rzeszów już drugi raz w ostatnim czasie gości na antenie popularnego serwisu informacyjnego w TVP1. W sierpniu Teleexpress zwrócił uwagę na to, że w mieście powstał Park Papieski, a porównano go do Central Parku w Nowym Jorku. Więcej TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama