Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Więcej kursów „8”, a na linii „koła” więcej czasu na przejazd pomiędzy przystankami – takie zmiany od poniedziałku (18 marca) szykuje Zarząd Transportu Miejskiego dla pasażerów miejskich autobusów w Rzeszowie. 

Rzeszowski ZTM od 1 marca wprowadził zmiany w rozkładach każdy linii: 3, 18, 19, 20, 28, 45 i 56. Na wszystkich liniach wydłużono czas przejazdów między przystankami. Chodziło o to, by godzina przyjazdu autobusu pokrywała się z realnym czasem. Wcześniej autobusy notowały 2-3-minutowe opóźnienia. 

Ponadto, na „20” pojawiły się dodatkowe kursy w sobotę, a część kursów „28” wydłużono do Racławówki – Zabierzów. Od 1 marca także wszystkie kursy linii 28 wydłużono do ul. Lubelskiej, a na liniach 3, 28, 45 i 56, które wjeżdżają do gminy Boguchwała, rozkład jazdy dostosowano do zamówienia władz gminy.

Od 1 marca miał się też zmienić rozkład jazdy na popularnych liniach 0A i 0B. Ostatecznie zmiany wejdą w życie od najbliższego poniedziałku (18 marca). 

– Zostanie urealniony czas poruszania się autobusu pomiędzy przystankami. To, co teraz obowiązuje od kilku lat nie przystaje do rzeczywistego ruchu na drodze  – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

W praktyce oznacza to, że jeśli np. autobus z danego przystanku odjeżdża teraz o godz. 12:13, to od poniedziałku będzie odjeżdżał o 12:16. Takie zmiany nie spowodują zmniejszenia liczby kursów autobusów w ciągu godziny. 

Ważna zmiana zostanie wprowadzona dla linii 0A. Do tej pory, jadąc od ul. Lwowskiej, autobus skręcał w ul. Głowackiego i zatrzymywał się przy ZUS-ie, następnie dalej skręcał w ul. Fredry i parkował przy dworcu PKP. Teraz już tak nie będzie.

– Autobus linii 0A nie będzie skręcał w ul. Głowackiego, tylko pojedzie prosto i za przystankiem na placu Wolności skręci w prawo i dojedzie na ostatni przystanek  – tłumaczy rzecznik Chłodnicki.

–  Taką zmianę wprowadziliśmy na prośbę mieszkańców, ponieważ przystanek przy placu Wolności jest jednym z większych punktów przesiadkowych w Rzeszowie, a to oznacza, że z tego przystanku łatwiej się przesiąść do innego autobusu – słyszymy w ratuszu.

Od poniedziałku zostanie zwiększona także liczba kursów na linii nr 8. Do tej pory „8” w dni robocze miała 9 kursów, a w sobotę i niedzielę po 5. Po zmianach liczba kursów od poniedziałku do piątku zwiększy się do 19, w sobotę do 15, a w niedzielę do 13.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Szkoda że 8 nie robi kółka (Miła – Karola Wojtyły – Sikorskiego – Strażacka – Miła) żeby dzieci mogły ze szkoły przy ul. Miłej wracać do domu autobusem. Rozwiązałoby to problem przechodzenia przez 4 pasy Sikorskiego.

  2. Warto dodać, że na 0A ubyło w dni powszednie 2 kursy. Ponadto nadal porazka w niedzielę, co 20 lub co 30 min. Jednym słowem dalszą zabawa w rozkłady jazdy

Comments are closed.