Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

ZTM obiecuje i obietnic dotrzymuje. W niedzielę rozpoczęła swój kurs linia nr 7, o która prosili mieszkańcy Nowego Miasta po tym, jak zabrano im „11”. 

Zgodnie z zapowiedziami Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie od niedzieli (19 stycznia) na prośbę mieszkańców Nowego Miasta została uruchomiona nowa linia nr 7.

Autobusy na tej linii kursuje na tarasie: Dworzec Lokalny – Piłsudskiego – Cieplińskiego – Lisa Kuli – Dąbrowskiego – Powstańców Warszawy – Podwisłocze – Kopisto – Rejtana – Lwowska – Krasne Auchan.

„7” codziennie wykonuje po 10 kursów. W przyszłości, jeśli obłożenie linii będzie duże, ZTM liczbę kursów prawdopodobnie zwiększy. 

Linię nr 7 wyprosili w ZTM mieszkańcy Nowego Miasta, po tym, jak 1 października ZTM zmienił trasę linii nr 11, która wcześniej jeździła ul. Podwisłocze.

Zmiana, o którą wnioskowała Rada Osiedla Załęże, uprzykrzyła życiem mieszkańcom Nowego Miasta, którzy stracili m.in. bezpośrednie połączenie z cmentarzem Pobitno. Stąd pojawił się wniosek o przywrócenie starego rozkładu „11”.

ZTM na to się nie chciał zgodzić i jako kompromisowe rozwiązanie zaproponował nową linie nr 7. 

Od niedzieli zmienił się także rozkład jazdy linii nr 37. Trasa „37” została wydłużona na wszystkich kursach do przystanku „Hermanowa Przylasek”. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama