Reklama

Rzeszowski Teatr Przedmieście zaprasza na spektakl „Obsesja” w wykonaniu Teatru Remus z Warszawy. Będzie można go zobaczyć 11 maja (poniedziałek) o godz. 19:00.

„Obsesja” to spektakl o dyskryminacji. Zespół Teatru Remus zebrał w nim autentyczne historie – świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym.

Z tymi brutalnymi tekstami kontrastuje piękno odległych kultur, obecne w sztuce współpracujących przy realizacji spektaklu artystów zagranicznych: japońskiego tancerza butoh Ruiego Ishihary i Hany Umedy, aktorki wykonującej tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo, a także w śpiewanych przez aktorów tradycyjnych wielogłosowych pieśniach z różnych krajów Afryki m.in. Maroka i Ugandy, a także Korsyki, Włoch, Brazylii i Bałkanów.

Tytuł spektaklu nawiązuje do historii marokańskiego artysty, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: „Po tym zdarzeniu (…) wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja.”

Celem projektu jest budowanie dialogu międzykulturowego i przeciwdziałanie zjawiskom ksenofobii i rasizmu w Polsce oraz mobilizowanie odbiorców do reakcji na akty nietolerancji i dyskryminacji rasowej.

Spektakl wyreżyserowała Katarzyna Kazimierczuk. Za aranżację muzyczną odpowiadają Sean Palmer, Dominika Jarosz, za scenografię – Łukasz Żyłka, opracowanie graficzne – Krystian Strzelecki, zdjęcia – Łukasz Żyłka.

Obsada spektaklu: Daniel Brzeziński, Gwidon Cybulski, Agnieszka Hakizimana, Rui Ishihara, Dominika Jarosz, Joanna Nitka, Hana Umeda.

Wstęp na spektakl jest darmowy, obowiązkowa rezerwacja miejsc, telefon: 726 585 666.

Projekt współfinansowany z pieniędzy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa. Projekt dofinansowany z funduszy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama