Policjanci zatrzymali troje obywateli Rumunii handlujących podrobionymi kosmetyki wiodących marek. Znaleźli przy nich kilkaset flakonów perfum. Wśród zatrzymanych jest dwóch nastolatków.

We wtorek policjanci interweniowali na placu targowym w Rzeszowie przy ulicy 8 Marca. Ze zgłoszenia wynikało, że obcokrajowcy, a wśród nich dzieci, mają handlować wyrobami kosmetycznymi. Policjanci z wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi i referatu do spraw nieletnich zatrzymali troje obywateli Rumunii: 34-letniego mężczyznę, jego 13-letniego syna i 16-latka.

„Zatrzymane osoby oferowały do sprzedaży perfumy oznaczone podrobionymi znakami towarowymi różnych znanych marek. Perfumy wystawione były w widocznym miejscu i oferowane do sprzedaży po bardzo niskich cenach. Nie posiadały oznaczeń, którymi charakteryzują się wyroby oryginalne”- poinformowała w komunikacie Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci zabezpieczyli sprzedawane kosmetyki, a handlujące nimi osoby zostały zatrzymane. Okazało się, że łącznie zatrzymani dysponowali 479 flakonami perfum o pojemności 20 ml każdy. W środę zarzuty usłyszał 34-latek. Policjanci przesłuchali również nieletnich w charakterze sprawcy czynu karalnego. Ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama