Reklama

Posiadasz stare zdjęcia, dyplomy, świadectwa, pocztówki związane z miastem i regionem? Chcesz je ocalić od zapomnienia? Koniecznie zgłoś się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Placówka jest w takcie realizacji projektu „Przeszłość w pamiątkach ukryta – cyfrowa prezentacja dziedzictwa kulturowego regionu z archiwów prywatnych”. Jego założeniem jest zgromadzenie i zeskanowanie pamiątek z prywatnych zbiorów. Złożą się one na dokumentację losów rodzin, miejskiej architektury, regionalnych tradycji i obrzędów ludowych oraz wydarzeń jakie miały miejsce w XIX i XX wieku w województwie podkarpackim.

Biblioteka jest także zainteresowana materiałami związanymi z Kresami Wschodnimi Rzeczpospolitej. Dotychczas otrzymała kilkaset zdjęć, dokumentów, pocztówek i innych pamiątek będących prywatną własnością mieszkańców Podkarpacia. Zbiory będą zaprezentowane na specjalnej, tworzącej się stronie internetowej, której uruchomienie planowane jest jeszcze we wrześniu tego roku.

Wszystkie dokumenty, wraz z zapisem na płycie CD, zostaną zwrócone właścicielom.

Jeśli chcesz ocalić rodzinne pamiątki od zapomnienia, przynieś je do siedziby biblioteki przy ul. Sokoła 13. Materiały można także przesłać pocztą na adres: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, 35-010 Rzeszów, ul. Sokoła 13 z dopiskiem Projekt „Dziedzictwo”.

Organizatorzy akcji proszą o podanie, szczególnie w przypadku korespondencji, swojego imienia i nazwiska oraz kontaktu telefonicznego bądź e-mailowego. W razie jakichkolwiek pytań można kontaktować się telefonicznie pod numerem 17 86 69 441 lub drogą e-mailową: biblioteka@wimbp.rzeszow.pl.

Projekt został dofinansowany z pieniędzy województwa podkarpackiego w ramach programu Europejskie Dni Dziedzictwa.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.