Zdjęcie: Straż Miejska w Rzeszowie
Reklama

Chcesz uchronić rower przed kradzieżą? Oznacz go. W środę, 12 kwietnia, będzie to można zrobić w Straży Miejskiej w Rzeszowie.

Rzeszowscy strażnicy miejscy w ostatnich latach oznaczyli ponad 1500 jednośladów. Kolejna taka akcja obędzie się w środę, 12 kwietnia, w siedzibie Straży Miejskiej w Rzeszowie przy ulicy Targowej. Kolejne znakowanie rowerów zaplanowano na 26 kwietnia. Znakowanie zacznie się od godz. 15:00. Aby nie tworzyć kolejki oczekiwania, należy umówić się, dzwoniąc pod nr telefonu: 17 863 71 81.

Znakowanie rowerów polega na wygrawerowaniu na ramie roweru numeru identyfikacyjnego za pomocą mikroudarowego urządzenia. Odczyt numeru będzie możliwy nawet po jego powierzchownym zatarciu.

Strażnicy miejscy będą znakować tylko sprawne rowery. Osoby niepełnoletnie muszą być z prawnymi opiekunami. Trzeba być zameldowanym w Rzeszowie, nie zapomnijcie wziąć ze sobą dowodu osobistego. 

Należy złożyć pisemnie oświadczenie, że jest się właścicielem roweru, okazać dowód zakupu roweru, pisemnie potwierdzić zapoznanie się z regulaminem znakowania i wyrazić zgodę na oznakowanie roweru i przetwarzanie danych osobowych.

Ponadto rower powinien posiadać światło odblaskowe czerwone, pozycyjne białe lub żółte z przodu i czerwone z tyłu, co najmniej jeden skutecznie działający hamulec, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku. 

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama