Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Dobra wiadomość dla pasażerów miejskiej komunikacji. Od 1 czerwca Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywraca kolejne kursy miejskich autobusów. Będą jeździć, jak w wakacje. 

W połowie marca miejska komunikacja w Rzeszowie mocno obcięła liczbę kursów autobusów. Powód? Epidemia koronawirusa. W momencie wybuchu pandemii nagle drastycznie spadła ilość pasażerów – o około 80 proc. ZTM Rzeszów uznał, że miejskie autobusy będą jeździć w dni robocze według rozkładów sobotnich.

W międzyczasie rząd na transport nałożył kolejne obostrzenia związane z ilością osób w autobusach, busach i pociągach – co najmniej połowa miejsc siedzących musiała być wolna. Do 18 maja w Rzeszowie autobusy mogły przewozić od 13 do 19 osób, po tym terminie liczba ta zwiększyła się do 30-40, w zależności od wielkości autobusu.

ZTM policzył, że na epidemii koronawirusa od marca do czerwca straci około 8 mln zł. Wcześniej, bo od 11 maja, ZTM rozpoczął także stopniowe „odmrażanie” kursów, przywracając na części linii kursy robocze. 

Od 1 czerwca do rozkładów jazdy miejskiej komunikacji wrócą kolejne autobusy. Autobusy będą kursować według roboczego rozkładu jazdy z wyłączeniem kursów szkolnych (w rozkładzie oznaczonych literką „S”).  

Jedyne ograniczenia, jakie wciąż będą obowiązywać to te, które dotyczą linii 53 jeżdżącej na lotnisko w Jasionce (do tej pory była zawieszona całkowicie). „53” będzie kursowała w dni powszednie: z Dworca Lokalnego o godz. 17:10, z Jasionki (portu lotniczego) o godz. 18:20; w soboty analogicznie o 7:10 i 8:10, niedziele: 17:00 i 19:00. 

Ponadto, na wniosek wójta Świlczy część kursów linii nr 3 będzie wydłużonych do przystanek „Mrowla-Otoka”, linia 22 nie będzie realizować kursów kieszeniowych przez „Mrowla-Otoka”, a na linii nr 20 zostanie zmieniony sobotni rozkład jazdy.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: