Reklama

Wprowadza go Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Mniej zapłacimy za skasowanie biletu MPK o zaniżonej wartości.

Nowy cennik kar w MPK ustalono 22 października na sesji Rady Miasta w Rzeszowie. Za brak biletu nadal trzeba będzie płacić 140 zł. Tyle samo zapłacimy, jeżeli mamy bilet wielokrotnie skasowany oraz za bilet miesięczny nieważny na danej trasie. Kara za bilet ulgowy bez uprawnień wyniesie 112 zł. Mniej niż dotychczas trzeba będzie zapłacić za bilet o zaniżonej wartości – 56 zł. W tej chwili kara za to wynosi 112 zł. Dowóz do policji lub zawieszenie kursu to wydatek rzędu 420 zł. Kara za naruszenie przepisów o przewozie rzeczy lub zwierząt od 1 grudnia nadal będzie wynosiła 56 zł.

Nie zmienią się zasady wnoszenia opłat. Trzeba to zrobić w ciągu 14 dni. Jeśli zrobimy to w 7 dni od daty wystawienia mandatu, to opłata zostanie nam obniżona o 30 procent. Gdy w ciągu tygodnia pokażemy w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego, że mamy prawo do ulgi lub bezpłatnego przejazdu, to zostanie nam pobrana wyłącznie opłata manipulacyjna. Wynosi on 10 procent nałożonego mandatu.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kary można też uregulować w kasie biletowej MPK przy ulica Lisa Kuli 20. W siedzibie ZTM przy ulicy Trembeckiego 3 wpłaty przyjmowane są na pierwszym piętrze w pokoju nr 12 w godzinach: 7.30-16 (poniedziałki), 7.30-15 (od wtorku do piątku). Dodatkowe informacje można uzyskać w godzinach urzędowania pod numerem tel. 17 86 60 359 lub pod adresem e-mail: ztm@ztm.erzeszow.pl. Reklamacje przyjmowane są w siedzibie ZTM w ciągu 7 dni od daty wystawienia wezwania do zapłaty.

Pasażerowie w sprawie odwołań lub reklamacji przyjmowani są w poniedziałki od godz. 12 do 16.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama