Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

“To jest absurd” – tak mieszkańcy gminy Boguchwała komentują zmiany rozkładu jazdy na trzech liniach autobusowych – 3, 45 i 56 – obsługiwanych przez rzeszowskie MPK. 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 1 grudnia Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie na wniosek burmistrza Boguchwały wprowadzi nowe rozkłady jazdy dla trzech linii: 3, 45 i 56.

“Na liniach nr 45 i 56 likwidacji ulegają kursy realizowane w soboty, niedziele i święta. Ponadto, na liniach nr 3 i 56 likwidacji ulega kurs nocy do Zarzecza i kurs powrotny do Rzeszowa” – informuje ZTM. 

Dać zarobić PKS

Takie ograniczenia, jak tłumaczył nam początkiem listopada, Wiesław Kąkol, burmistrz Boguchwały, na gminie wymusiło to, że jest ona częścią Związku Gmin “Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”. A to oznacza, że gmina Boguchwała musi dać zarobić także Związkowi i swoją ofertę transportową poszerzyć o MKS-y. 

Burmistrz Kąkol stwierdził także, że bycie częścią w ZG “PKS” “odziedziczył po swoim poprzedniku”. Zapewnił również, że powrót MKS-ów do gminy Boguchwała wcale nie oznacza powrotu do gorszego, wręcz odwrotnie, powinno być lepiej, bo kursów ma być więcej niż dotychczas. 

Czy tak będzie rzeczywiście? Teoretycznie jakość obsługi przez MKS powinna wzrosnąć, ponieważ ZG “PKS” kupił 39 autobusów Iveco za 37,5 mln zł. Nowe autobusy przez kilka miesięcy stały niezużywane na zajezdni, bo Związek nie umiał sobie poradzić z wyborem operatora. Udało się to dopiero w połowie października. Autobusy obsługuje PKS Leżajsk.

Powróci “koszmar MKS” 

Nowy tabor MKS nie przekonuje jednak tych pasażerów, którzy do tej pory na trasie gmina Boguchwała – Rzeszów podróżowali miejskimi autobusami z Rzeszowa. 

“Długo walczyliśmy o to, aby do gminy Boguchwała, w tym do Mogielnicy, jeździły autobusy MPK Rzeszów. Teraz okazuje się, że od 1 grudnia powróci do nas koszmar w postaci MKS-ów. My, mieszkańcy Mogielnicy, nie zgadzamy się na to!” – napisał do nas jeden z mieszkańców Mogielnicy.

“Nie po to zbieraliśmy podpisy i walczyli o to, aby ponownie nam na siłę wciskać MKS-y. Jak można tak robić? Jak można zamieniać lepsze na gorsze? To jest absurd” – dodaje.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: