Zdjęcie: Tomasz Zarzecki / Rzeszów News

Na 13 liniach zmieni się od 1 lipca rozkład jazdy miejskich autobusów w Rzeszowie. Dwie zostaną całkowicie zlikwidowane. 

– Zapowiadaliśmy już wcześniej, że jeżeli jakieś linie nie będą cieszyły się zainteresowaniem, to będziemy je likwidować lub niektóre linie łączyć, skracać lub wydłużać – mówi Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. 

Od 1 lipca zmieni się rozkład jazdy linii nr: 1, 3, 4, 11, 15, 16, 25, 28, 30, 33, 38, 46 i 52. Jak poinformował ZTM, linię 25 zastąpi linia 16, która kursuje do ulicy Świętego Rocha. Z kolei linię 38 zastąpi linia 15. 

Na linii 4 autobusy zabiorą także pasażerów z cmentarza przy ulicy Cienistej. Autobusy „piętnastki” wjadą także na ulicę Jarową, trasa tej linii będzie wydłużona do ul. Olbrachta. Wydłużona będzie też trasa linii 16 – do ulicy Kalinowej, bez wjazdu na Dworzec Lokalny. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W lipcu i sierpniu zostanie skrócona trasa linii 46 – do pętli przy ul. Słocińskiej. ZTM twierdzi, że zmiany w rozkładzie autobusów są spowodowane „urealnieniem czasów przejazdów międzyprzystankowych”, a ilość kursów dostosowano do liczby pasażerów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama