Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Od 1 sierpnia ulica Jagiellońska zostanie częściowo zamknięta dla samochodów. Ma to uniemożliwić kierowcom manewrowanie na skrzyżowaniu Jagiellońskiej z 3 Maja. 

– Zawracanie czy nawet urządzanie sobie ronda u zbiegu ulic Jagiellońskiej i 3 Maja nie jest dobre dla miasta – ocenił w poniedziałek prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Dlatego od 1 sierpnia odcinek ulicy Jagiellońskiej od ulicy 3 Maja do ulicy Zygmuntowskiej zostanie zamknięty dla samochodów. Na razie na miesiąc. 

– To okres testowy. Tak abyśmy mogli uzmysłowić sobie, jak fajnie i przyjemnie może być w centrum bez samochodów. Chcę także zyskać czas na przeprowadzenie konsultacji społecznych – stwierdził Fijołek. 

Na rogu 3 Maja i Jagiellońskiej znajduje się m.in. najsłynniejsza rzeszowska apteka. Prezydent obawia się, że brak dojazdu może utrudnić jej działanie. – Zapytam podmioty gospodarcze, które mieszczą się w tamtej okolicy, czy mają jakieś obiekcje – obiecał prezydent Rzeszowa. 

Zamkniętym odcinek drogi zostanie przeznaczony na rekreację. Miasto planuje ustawić na nim parklety, czyli niewielkie miejsca z siedziskami i zielenią. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– W tym tygodniu rozpoczniemy pracę nad wyznaczeniem miejsc parkingowych, które zastąpią te przy ulicy Jagiellońskiej – zapewnił Fijołek. 

Prezydent zastanawia się także, czy Jagiellońska powinna pozostać przejezdna dla samochodów dostawczych. Jeden scenariusz zakłada, że możliwość postoju będą one mieć jedynie rano, do godz. 9:00, drugi – że z towarami pojadą w inny rejon miasta. 

Przypomnijmy, że tuż po zaprzysiężeniu prezydent Konrad Fijołek zakazał parkowania przed ratuszem, a ruch samochodowy wyprowadził z ulicy Joselewicza i – częściowo – Mickiewicza. Teraz prezydent „testuje” Jagiellońską, myśli również o alei Pod Kasztanami. – Nie ma potrzeby, żeby stało tam tyle aut – powiedział o tej ostatniej w poniedziałek. 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama