Zdjęcie: PKP Intercity

Połączenie Dębica – Oświęcim będzie jedną z nowości na Podkarpaciu w nowym rozkładzie jazdy pociągów Polregio. Z kolei PKP Intercity wprowadza nowy niedzielny pociąg łączący Przemyśl z Krakowem.

Od 10 grudnia w Polsce i w wielu krajach europejskich zacznie obowiązywać nowy, roczny rozkład jazdy pociągów, potem aktualizowany pięć razy w roku: 10 grudnia, 10 marca, 9 czerwca, 1 września, 10 listopada. Rozkład będzie obowiązywał do 14 grudnia 2024 r.

Rozkład pociągów Polregio dotyczy połączeń Regio i Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej (PKA). Łącznie w ciągu doby zostanie uruchomionych 270 połączeń Regio i PKA.

Nowością w rozkładzie jazdy Polregio będzie nowe połączenie Dębica – Oświęcim – Dębica. Od 1 lutego zaplanowano cztery bezpośrednie pociągi w relacji Rzeszów Gł. – Mielec/Padew – Rzeszów Gł. Przejazdy będą się odbywały nowoczesnymi pojazdami hybrydowymi.

W drugim kwartale 2024 roku, po zakończeniu prac modernizacyjnych stacji Strzyżów, zaplanowane są cztery nowe połączenia w relacji Strzyżów – Jasło – Strzyżów.

Wraz z czterema pojazdami hybrydowymi połączenia będą obsługiwane, jak zapowiada Polregio, wyłącznie nowym lub zmodernizowanym taborem. Podkarpacki zakład Polregio w rezerwie będzie miał jeden pojazd starszego typu – EN57.

Dodatkowo w weekendy będą kursowały pociągi w relacji Rzeszów – Sanok – Rzeszów oraz Rzeszów – Gorlice – Jasło. W długi majowy weekend będą pociągi z Rzeszowa do Zamościa i Sandomierza oraz z Jarosławia do Lublina

W wakacyjne weekendy będą kursowały pociągi w relacji Rzeszów – Medzilaborce – Rzeszów i Sanok – Medzilaborce – Sanok, a także weekendowe pociągi w relacji Ustrzyki Dolne – Sanok – Ustrzyki Dolne, które będą skomunikowane z pociągami do Medzilaborzec.

Pociągi Polregio na Podkarpaciu

Linie 106/107/108:

– Rzeszów – Jasło – Rzeszów

– Rzeszów – Strzyżów – Rzeszów

– Jasło – Sanok – Jasło

– Sanok – Ustrzyki Dolne – Sanok

Linia 91:

– Rzeszów – Dębica – Rzeszów

– Rzeszów – Tarnów – Rzeszów

– Rzeszów – Kraków – Rzeszów

– Dębica – Tarnów – Dębica

– Dębica – Oświęcim – Dębica

– Dębica – Katowice – Dębica

– Rzeszów – Przemyśl/Medyka – Rzeszów

– Rzeszów – Przeworsk – Rzeszów

– Rzeszów – Mielec/Padew – Rzeszów

Linia 68:

– Przeworsk – Stalowa Wola – Przeworsk

– Przeworsk – Rudnik nad Sanem – Przeworsk

Linia 71/68:

– Rzeszów – Stalowa Wola – Rzeszów

– Rzeszów – Kolbuszowa – Rzeszów

– Rzeszów – Lublin – Rzeszów

– Stalowa Wola – Lublin – Stalowa Wola

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Rzeszów – Jasionka Lotnisko – Rzeszów

Linia 101:

– Rzeszów – Horyniec-Zdrój – Rzeszów

– Przeworsk – Lubaczów – Przeworsk

– Jarosław – Horyniec-Zdrój – Jarosław

Linia 25:

– Dębica – Padew – Dębica

– Dębica – Mielec – Dębica

– Padew/Mielec – Rzeszów – Mielec

Rozkład jazdy Polregio:

Dębica – Mielec

Jasło – Sanok – Ustrzyki Dolne

Przeworsk – Stalowa Wola

Rzeszów – Jarosław – Horyniec

Rzeszów – Jasło – do 15 stycznia

Rzeszów – Jasło – od 16 stycznia

Rzeszów – Jasionka (lotnisko)

– Rzeszów – Przemyśl – Medyka

Rzeszów – Stalowa Wola – Lublin

Rzeszów – Tarnów

Informacje o rozkładzie jazdy pociągów Polregio można uzyskać pod numerem telefonu: 22 474 00 44 (infolinia czynna całą dobę) oraz w wyszukiwarkach na stronach: polregio.plportalpasazera.pl.

Zmiany w PKP Intercity

W nowym rocznym rozkładzie jazdy pociągów PKP Intercity utrzymana zostanie dotychczasowa oferta dla Rzeszowa, z/do którego będzie kursować 17 pociągów oraz Przemyśla, który obsłuży 20 pociągów.

Od 10 grudnia mieszkańcy Rzeszowa skorzystają z czterech połączeń do Warszawy, a także z 15 połączeń (14 całorocznych i jednego sezonowego) z Krakowem. Z kolei pasażerowie z Przemyśla będą mieli do wyboru trzy połączenia do Warszawy, a także 13 do Krakowa.

Utrzymana zostanie także oferta połączeń międzynarodowych. Z Przemyśla do Ukrainy kursować będzie nadal 8 pociągów.

10 grudnia nastąpi też zmiana w siatce połączeń. Pociąg IC Zamoyski będzie kursował na trasie Rzeszów – Kołobrzeg – Rzeszów, a nie jak dotychczas z Kołobrzegu do Hrubieszowa. Zastąpi on skład IC Górski, obecnie kursujący z Rzeszowa do Szczecina.

Z kolei IC Łukasiewicz uzupełni niedzielną ofertę na trasie Przemyśl – Kraków.

Ze względu na prace inwestycyjne, od kwietnia do czerwca oraz od września do grudnia pociągi TLK Bieszczady i TLK Wetlina będą kursować trasą okrężną przez Strzyżów i Rzeszów Zachodni.

Do czerwca 2024 roku kontynuowana będzie modernizacja stacji Warszawa Zachodnia. Część pociągów nadal będzie obsługiwała stację Warszawa Gdańska, zamiast Warszawy Centralnej lub będzie kursowała w skróconej relacji do/z Warszawy Wschodniej.

Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają
na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 22 391 97 57. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama