Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Od najbliższego poniedziałku (11 kwietnia) na trasie kolejowej nr 91 pomiędzy Rzeszowem a Sędziszowem Małopolskim znów pojadą pociągi.

Zastępczą komunikację autobusowa na tym odcinku wprowadzono 1 marca br. w związku z trwającymi pracami remontowanymi linii 91. Na ten czas PKP Polskie Linie Kolejowe całkowicie zamknęły tor pomiędzy Trzcianą a Sędziszowem Małopolskim, a pasażerowie pociągów Polregio zostali zmuszeni przesiąść się do autobusów.

W piątek Jan Andrzej Prawelski z podkarpackiego oddziału spółki Polregio poinformował, że  na odcinku Trzciana – Sędziszów Młp. zostaną oddane do użytku dwa tory i od najbliższego poniedziałku (11 kwietnia) na trasie Rzeszów – Sędziszów Młp. znów będą jeździły pociągi, a zastępcza komunikacja autobusowa przestaje obowiązywać. 

To też oznacza, że zmienią się niektóre godziny kursowania pociągów w relacji Rzeszów – Dębica/Tarnów i Tarnów/Dębica – Rzeszów. Czas jazdy pociągów będzie krótszy. Zmieniony rozkład można pobrać ze strony polregio.pl w zakładce „Dla podróżnych” (informacje z województwa podkarpackiego).

Informacje o zmienionym rozkładzie jazdy pociągów można uzyskać także pod numerem telefonu całodobowej infolinii: 703 20 20 20. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama