Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Połączenie do czeskiej Ostrawy, austriackiego Grazu przez Wiedeń – to część nowości dla pasażerów kolei w Rzeszowie, które pojawią się od 15 grudnia w nowym rozkładzie jazdy pociągów. 

PKP Intercity obiecują, że w nowym rocznym rozkładzie jazdy pasażerowie odczują wyraźnie wyższy komfort podróżowania. Jak nas poinformowała Agnieszka Serbeńska z PKP Intercity, nowości czekają również na osoby podróżujące pociągami z Rzeszowa. 

W nowym rozkładzie jazdy od 15 grudnia będzie 5 par połączeń bezpośrednich między Rzeszowem a Katowicami, pociągiem EIC “Banach” w soboty przed południem będzie można dojechać do Gdyni, w niedziele po południu z Gdyni. 

Pociągami PKP Intercity będzie można także z Rzeszowa wcześniej dojechać do Krakowa – już na godz. 7:00. Spółka zagwarantuje także później powrót z Krakowa – o godz. 21:00.

Ponadto przewoźnik uruchomi dwa nowe międzynarodowe połączenia przez Rzeszów do Austrii i Czech: Przemyśl – Graz – Przemyśl i Przemyśl – Ostrawa – Przemyśl. Do Ostrowa będzie kursował pociąg TLK Galicja, zestawiony z wagonów czeskich, a do Grazu pociąg IC Porta Moravica z wagonami austriackimi.

– Oba pociągi kursować będą codziennie. TLK Galicja będzie wyjeżdżał z Rzeszowa po południu, a do Ostrawy dojedzie po godz. 22:00. IC Porta Moravica z Rzeszowa odjedzie przed południem, a do Graz dotrze po 22:00 – przekazuje nam Agnieszka Serbeńska.

– Informacje o cenach biletów na nowe połączenia będziemy podawać sukcesywnie, po otrzymaniu uzgodnień od wszystkich przewoźników zagranicznych na trasie przejazdu pociągów – dodaje Serbeńska. 

Ostateczny rozkład jazdy na sezon 2019/2020 zostanie udostępniony pod koniec listopada.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: