Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Podobnie jak rok temu, Rzeszów pożegna 2023 rok bez hucznego Sylwestra. Miasto tnie koszty. Ale będzie impreza w Świątecznym Miasteczku. 

– Nie będzie dużego koncertu ze względu na konieczność oszczędzania – mówi nam Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Sylwestrowego koncertu nie było również rok temu. W ostatni dzień 2022 roku na Rynku było DJ Party pod „gołym niebem”. Tak będzie również i w tym roku. – Nie będzie pusto i szaro – zapewnia Kłeczek-Krawiec. 

2024 rok będzie można przywitać w Świątecznym Miasteczku, które zostanie otwarte 2 grudnia. Tego dnia zostaną uroczyście włączone świąteczne ozdoby na Rynku i choince.

Nieodłącznym elementem Świątecznego Miasteczka będzie Jarmark Bożonarodzeniowy. Wśród tegorocznych wystawców znaleźli się m.in. lokalni rzemieślnicy z rękodziełem oraz produktami regionalnymi. Na Rynku stanie 21 świątecznych domków. 

Na odwiedzających Rynek czekać będą też punkty gastronomiczne z ciepłymi posiłkami oraz inne atrakcje m.in. występy artystów, pokazy i warsztaty. Jarmark będzie czynny codziennie w godzinach 13:00-21:00, oprócz Wigilii i Bożego Narodzenia (24 i 25 grudnia).

Jedną z największych atrakcji Świątecznego Miasteczka będzie Parada Świętego Mikołaja, która wyruszy spod fontanny multimedialnej – 3 grudnia o godzinie 14:00. Bajkowy korowód pełen animatorów, postaci z bajek, dzieci i rodziców, zakończy się na Rynku.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Tam, od godz. 15:00 Mikołaj będzie wręczał prezenty najmłodszym. Tego samego dnia  zostanie otwarty Domek Świętego Mikołaja.

Z kolei Wigilia Miejska odbędzie się 21 grudnia. Uświetnią ją dwa koncerty: Vocalove oraz Krystian Balawender Quartet. Usłyszycie znane i lubiane kolędy polskie oraz zagraniczne. Wigilijny poczęstunek przygotuje Zespół Szkół Gospodarczych im. M.S. Ligęzy w Rzeszowie.

Na Rynku będzie też szopka bożonarodzeniowa. Oprócz tego, w Świątecznym Miasteczku (czynne do 7 stycznia) będzie masa atrakcji m.in. kino plenerowe, karaoke, Christmas DJ Party, fire show, Bajkosfera – czyli czytanie bajek, koncerty kolęd i pastorałek.

Organizatorami Świątecznego Miasteczka są: Estrada Rzeszowska, Rzeszowskie Piwnice i miasto Rzeszów we współpracy z firmą ProAktyw. Miasteczku patronuje Rzeszów News. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama