Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie koryguje rozkład jazdy autobusów linii nr 13, 17, 34, 35 oraz 52. Zmiany będą obowiązywać od 1 czerwca.

ZTM poinformował, że zmiany w rozkładzie jazdy wynikają z potrzeby dostosowania czasów przejazdów autobusów do warunków drogowych. Po drugie, zawiesza te kursy, które mają znikomą frekwencję. 

Dlatego zmniejszy się liczba kursów na liniach 13, 17 oraz 34. Zarówno w dni robocze, soboty oraz niedziele i święta. Będzie o 3 kursy mniej w dni robocze szkolne, 9 w dni robocze pozaszkolne, 4 w soboty i 14 w niedziele i święta.

Z kolei autobusy linii nr 52 będą kursować częściej i to we wszystkie dni tygodnia. W dni robocze będą to 4 dodatkowe kursy, w soboty – 10, a w niedziele 6 kursów. Zmieni się również godzina odjazdu autobusów nr 52 z pierwszego przystanku. Została ona dostosowana do potrzeb pracowników firm ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zaczerniu.

Od 1 czerwca pilotażowo zostaną również uruchomione także kursy tej linii w soboty oraz niedziele. Pierwszy autobus będzie odjeżdżał z Rzeszowa o 5:15. Ostatni w dni powszednie o 22:15, a w soboty i niedziele o 21:15. Program pilotażowy potrwa miesiąc.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Natomiast na linii nr 35 zmiany dotyczą tylko korekty godzin odjazdów. 

Szczegóły nowego rozkładu jazdy będą dostępne na stronie www.einfo.erzeszow.pl.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama