Fot. Justyna Jaworska / Materiały prasowe. Na zdjęciu Katarzyna Kowalska
Reklama

Koncert “Dla Miry” na antenie Radia Rzeszów i radiowej “Trójki” rozpocznie w czwartek (12 września) 10. edycję Rzeszów Breakout Days. Festiwal potrwa do soboty. Na Rynku wystąpi m.in. Katarzyna Kowalska. 

Czwartkowy koncert w Studiu Koncertowym im. Tadeusza Nalepy Radia Rzeszów rozpocznie się o 22:00. Poprowadzi go Jan Chojnacki z radiowej „Trójki”. Na koncercie zaśpiewają m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Magda Piskorczyk i Natalia Kwiatkowska w towarzystwie Roberta Lubery i Piotra Nalepy oraz zespołu Nie-Bo.

Z kolei w piątek od 19:00 koncert główny na rzeszowskim Rynku. 25-lecie pracy artystycznej świętować będzie Katarzyna Kowalska – jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej. Kowalska jest autorką takich hitów jak „Antidotum”, „A to co mam”, „Co może przynieść nowy dzień”, czy „Coś optymistycznego”.

Podczas koncertu usłyszymy także Polę Chobot & Adama Barana, Natalię Kwiatkowską, Magdę Piskorczyk, Roberta Luberę i Piotra Nalepę. Po koncercie głównym, w Hotelu Bristol koncert klubowy Martyny Jakubowicz, jedynej w swoim rodzaju wykonawczyni ballad, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. 

W sobotę natomiast o 15:00 przy pomniku Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja rozpocznie się spacer, który pozwoli poznać bliżej historię Breakoutów. Będzie to spacer po miejscach związanych z Tadeuszem Nalepą i zespołem Breakout. Spacer poprowadzi Agnieszka Skowron-Wilusz, autorka “Mapy śladami Breakoutów”. 

Osoby zainteresowane udziałem w spacerze mogą zgłaszać się mailowo na adres: sekretariat@estrada.rzeszow.pl lub poprzez wiadomość na Facebooku na profilu Estrady Rzeszowskiej – liczba miejsc jest ograniczona. Mapę można bezpłatnie otrzymać w Estradzie Rzeszowskiej.

Także w sobotę o 17:00 ponownie spotkamy się przy pomniku Tadeusza Nalepy, by wspólnie zagrać jeden z najsłynniejszych utworów Breakoutu – “Kiedy byłem małym chłopcem”. Pojawią się m.in. Piotr Nalepa i Robert Lubera. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich gitarzystów.

Na scenie przy wieży kościoła farnego zagrają May i Sold My Soul. Muzyka May oscyluje na pograniczu rocka, hard rocka i bluesa. Usłyszycie ostre brzmienie gitarowe, dużo riffów i solówek. Sold My Soul zaś łączy stylistykę bluesa elektrycznego końca lat 60. z rockiem lat 70. W ich muzyce słychać wyraźne wpływy Led Zeppelin, Free czy Black Sabbath.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na koncerty w Radiu Rzeszów i Hotelu Bristol obowiązują bezpłatne zaproszenia, które można było wygrać w konkursach organizowanych przez Estradę Rzeszowską. Bilety na koncert Martyny Jakubowicz też w Estradzie Rzeszowskiej – jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa zaproszenia.
 
Rzeszów Breakout Days upamiętnia twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy – “ojca polskiego bluesa”. Nalepa urodził się w 1943 r. w Zgłobniu k. Rzeszowa. W 1965 r. założył Blackout, z którym pierwsze koncerty dawał w rzeszowskich lokalach. Zespół istniał do końca 1967 r. Rok później Tadeusz Nalepa założył Breakout, z którym nagrał 10 płyt.
 
W 13-letniej historii zespołu stworzył on takie przeboje jak choćby wspomniana piosenka “Kiedy byłem małym chłopcem”, czy “Gdybyś kochał, hej”, “Na drugim brzegu tęczy”, albo “Poszłabym za Tobą”. Tadeusz Nalepa zmarł 4 marca 2007 r. w Warszawie. 25 października 2005 r. zmarła wokalistka kilku składów Breakoutu – Mira Kubasińska.
 
Program Rzeszów Breakout Days 2019
 
Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
 
12 września (czwartek):
 
– Polskie Radio Rzeszów, Studio Koncertowe im. Tadeusza Nalepy (ul. Zamkowa 3)
 
– godz. 22 – Koncert nadawany także na żywo na antenie Polskiego Radia Rzeszów oraz Polskiego Radia Trójki
 
Wystąpią m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą. Prowadzenie: Jan Chojnacki – Radiowa „Trójka”
 
13 września (piątek):
 
Rzeszowski Rynek:
 
– godz. 19 – Koncert finałowy: 25-lecie pracy artystycznej Kasi Kowalskiej oraz Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska, Magda Piskorczyk, Robert Lubera i Piotr Nalepa

Hotel Bristol (ul. Kopernika 12):

– godz. 22 – Koncert Martyny Jakubowicz

14 września (sobota):

Pomnik Tadeusza Nalepy, ul. 3 Maja

– godz. 17 – „Gramy dla Nalepy” – zapraszamy wszystkich gitarzystów do wspólnego odegrania jednej z najbardziej znanych piosenek zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy pt. „Kiedy byłem małym chłopcem”.

Mała scena (ul. 3 Maja) – May, Sold My Soul

(ak)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: