Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Przez centrum miasta do kampusu Politechniki Rzeszowskiej w czwartek (9 maja) wieczorem przejdzie korowód 26. Rzeszowskich Juwenaliów. Kierowcy oraz pasażerowie miejskiej komunikacji będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

26. Rzeszowskie Juwenalia odbędą się w dniach 9-11 maja na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej. Studenckie święto rozpocznie się na rzeszowskim Rynku. To właśnie tam od godz. 16:00 usłyszymy studencki chór, następnie o 16:15 zagra Dawid Wojtoń.

Z kolei na 16:45 zaplanowano występ Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny”. O 17:00 na scenie Rynku pojawi się zespół Fever, a o 17:30 Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, przekaże studentom symboliczny klucz do bram miasta. 

Barwny korowód z Rynku ruszy o 18:00 i ok. 19:30 dotrze na miasteczko akademickie przy ulicy Poznańskiej i ul. Akademickiej. Uczestnicy korowodu będą szli ulicami Matejki i Grunwaldzką, które zostaną całkowicie zamknięte.

Następnie studenci przejdą al. Piłsudskiego, (al. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda Dmowskiego oraz samo rondo będą w czasie przemarszu całkowicie zamknięte dla ruchu), al. Cieplińskiego, ul. Lisa Kuli, przez plac Śreniawitów, ul. Dąbrowskiego do ul. Poznańskiej i Akademickiej.

– Podczas przemarszu korowodu ulice znajdujące się na jego trasie będą częściowo wyłączone z ruchu, ponieważ  uczestnicy będą poruszać się prawym pasem ruchu (buspasem) – informuje rzeszowska policja.

Zarząd Transportu Miejskiego również uprzedza, że w czwartek (9 maja) w godz. 18:00-19:30 pasażerowie autobusów jadących przez ulice Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Dąbrowskiego oraz Podkarpacką będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Organizatorem 26. Rzeszowskich Juwenaliów jest Politechnika Rzeszowska. W pierwszym dniu juwenaliów zagrają: Piękni i Młodzi, Nocny Kochanek, Mikrokosmos (laureat “Kille me the music”), Otsochodzi, Mrzonki (finalista “Alternatywy 4”). Na scenie Pewexu wystąpi Mariola & Ramzes.

W piątek na głównej scenie z kolei zagrają: Happysad, Lady Pank, Daria Zawiałow, Kali, a na scenie Pewexu: Afterparty, Chwytak i DJ Wiktor. W sobotę zaś wystąpią: Sławomir, O.S.T.R., Krzysztof Cugowski i Otava Yo, na scenie Pewexu: The Dur, Baciary, Power Play, DJ Silver. W piątek i sobotę bramy koncertowe otworzą się o godz. 18:00.

Pełną rozpiskę godzinową koncertu znajdziecie TUTAJ. Podobnie jak w ubiegłym roku wstęp na koncerty jest płatny. Za darmo zobaczą je wszyscy studenci oraz uczniowie szkół średnich. Reszta będzie musiała zapłacić. Bilet jednorazowy kosztuje 25 zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: