Od czwartku Breakout Days Festival 2022. John Porter, Nie-Bo, Nocna Zmiana Bluesa…

Reklama

Cztery koncerty, m.in. z udziałem Johna Portera, oraz akcja „Gramy dla Nalepy” odbędzie się podczas 13. edycji Rzeszów Breakout Days. Festiwal rusza w czwartek, 15 września.

 

Zdjęcia: materiały organizatorów 

Breakout Days 2022 potrwa do soboty, 17 września. Festiwal upamiętnia twórczość oraz postać nieżyjącego już Tadeusza Nalepy, który urodził się w Zgłobniu, a wychował w Rzeszowie. Nalepa jest założycielem legendarnego zespołu Breakout. 

Już w środę (14 września) w klimat festiwalowy wprowadzą nas wystawa fotograficzna „Blues w obiektywach” autorstwa Michała Drozda i Bogdana Wąsacza (Rynek, godz. 18:00), oraz Before Breakout Days – Jam Session na skwerze kultury na Rynku, początek o godz. 20:00. Wstęp wolny. 

 

Breakout Days rozpocznie się w czwartek, 15 września, od koncertu zespołu Nie-Bo. W kinie Zorza wystąpią: Piotr Nalepa, Robert Lubera, Żaneta Lubera, Wojciech Famielec, Józef Rusinowski, Michał Jurkiewicz, Sebastian Stanny, Rafał Gańko, Tomasz Dworakowski oraz walijski artysta John Porter i gitarzysta Wojciech Klich, były muzyk rockowej grupy Ziyo. 

Koncert pod hasłem „Chłopiec z gitarą rozpocznie się o godz. 20:00. Poprowadzi go dziennikarz i miłośnik bluesa Jan Chojnacki. – Artyści pod czujnym okiem Piotra Nalepy dbają o to, aby ich występ był wyjątkowy, unikalny – zapowiada Estrada Rzeszowska. Transmisja koncertu w Radiu Nowy Świat. 

 

Drugim biletowanym wydarzeniem festiwalu będzie koncert wspomnianego Johna Portera i Agaty Karczewskiej, warszawskiej songwriterki, która tworzy muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country, a której głos jest porównywany do głosu Amy Winehouse. Koncert odbędzie się w piątek, 16 września, również w Zorzy, start także o godz. 20:00.

W tym roku ukaże się płyta Portera i Karczewskiej. Artyści weszli do studia w sierpniu 2022 roku, pierwszym utworem, który wspólnie nagrali była piosenka w ramach kooperacji z Estradą Poznańską w styczniu br. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na oba koncerty bilety kosztują 45 zł (przedsprzedaż) i 55 zł (w dniu koncertów). Można je kupić za pośrednictwem strony internetowej bilety.estrada.rzeszow.pl, a stacjonarnie w Rzeszowskich Piwnicach. 

 

Drugiego dnia Breakout Days 2022, 16 września na Rynku odbędzie się koncert Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie. Piotr Nalepa wraz z gitarzystą Robertem Luberą z grupy Nie-Bo odtworzą to, co było najlepsze w repertuarze zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy oraz Miry Kubasińskiej. Przez 10 lat odbyło się prawie 200 koncertów.

Projekt był prezentowany w wielu miastach Polski, jak również za granicą (Austria, Niemcy, Czechy, USA, Kanada). Projekt rozpoczął się w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Bezpłatny koncert na Rynku rozpocznie się o godz. 18:00. 

Trzeci dzień Breakout Days 2022 (17 września) rozpocznie muzyczna akcja „Gramy dla Nalepy” – przy pomniku Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja. Jak co roku, zgromadzą się tam gitarzyści, by o godz. 16:00 odebrać wspólnie jeden z najbardziej znanych utworów Nalepy – „Kiedy byłem małym chłopcem”. Każdy chętny może wziąć udział w akcji. 

Potem, w Parku Jedności Polonii z Macierzą, zagrają: amerykański wokalista bluesowy i jazzowy Daryl Strodes oraz Nocna Zmiana Bluesa, którego założycielem jest Sławek Wierzcholski. Ostatni dzień Breakout Days rozpocznie się o godz. 18:00 od występu Kingi Siewierskiej, zwyciężczyni II Festiwalu Polskiej Twórczości Bluesowej „Ziemia Dzieciństwa”.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Organizatorami Breakout Days 2022 są: miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska. Festiwalowi patronuje Rzeszów News.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama