Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Można już wypożyczać i oddawać książki w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Bez obostrzeń jednak się nie odbędzie. 

Od czwartku (7 maja), po ponad miesięcznej przerwie, otwarto placówki WiMBP w Rzeszowie. Będą one otwarte w innych godzinach niż przed wybuchem epidemii koronawirusa. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Wciąż będą jednak nieczynne: filia nr 15 przy ul. Lwowskiej 60 (w budynku Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2) i Punkt Biblioteczny filii nr 9 przy ul. Dąbrowskiego 79a (w budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie). Do odwołania zamknięta będzie także Czytelnia Główna i Informatorium WiMBP przy ul. Sokoła 13.

Warto pamiętać, że oddane książki będą podlegać trzytygodniowej kwarantannie. To oznacza, że mogą pojawić się opóźnienia w dostępności danego tytułu w bibliotece. 

W rzeszowskich bibliotekach, podobnie jak w innych miejscach, także obowiązują zasady bezpieczeństwa – przy jednym stanowisku w tym samym czasie może być obsługiwana tylko jedna osoba, każda osoba wchodząca do obiektu musi mieć rękawiczki i maseczki, trzeba dezynfekować ręce oraz zachować bezpieczną, 2-metrową odległość między sobą. 

W uwagi na epidemię koronawirusa dla czytelników będą nieczynne czytelnie i stanowiska komputerowe. Ponadto, książki będzie podawał bibliotekarz. Zostanie także wydłużony okres prolongaty do 30 czerwca. 

Oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: