Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie od najbliższego piątku (28 stycznia) wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy autobusów, obsługiwanych przez MPK. 

Od czwartku (27 stycznia), decyzją ministra edukacji i nauki, w całej Polsce uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Ma to związek ze wzrostem zakażeń koronawirusem.

Nauka zdalna będzie do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy autobusów. Zmiany zaczną obowiązywać od piątku, 28 stycznia. 

– Od tego dnia autobusy rzeszowskiej komunikacji publicznej będą kursować według rozkładów jazdy dla dnia roboczego wolnego od nauki szkolnej. Zmiany w rozkładzie jazdy będą obowiązywać do odwołania – poinformował ZTM Rzeszów.

Także PKS Rzeszów wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy swoich autobusów. Od 27 stycznia do 27 lutego nie będzie kursów z oznaczeniem „S”. W tych dniach, kursy linii: 239 Rzeszów – Borówki, 240 Rzeszów – Grzegorzówka, 242 Hyżne, Nowa Wieś – Chmielnik z oznaczeniem „S” będą od 27 stycznia do 11 lutego. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama