Zdjęcie: Materiały prasowe

„Z natury” – to tytuł wystawy autorstwa Eniko Szucsan oraz Justyny Michalik, którą od czwartku (30 stycznia) będzie można oglądać w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury. 

Wernisaż wystawy utalentowanego duetu wschodzących rzeszowskich malarek Eniko Szucsan i Justyny Michalik odbędzie się w najbliższy w czwartek o godz. 18:00 – budynek Estrady Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej 24,

Wystawa „Z natury” oscyluje tematyką wokół tematu tytułowego rozumianego niejednoznacznie. Z perspektywy szkolnej – artystki skupiają się na pracy z naturą, poprzez wnikliwą obserwację, przyjmując mimetyczną postawę wobec twórczości. Stąd wystawa składa się z pejzaży plenerowych, martwych natur i studiów postaci.

Młode malarki podejmują tematy klasyczne, inspirowane głównie nowoczesnym akademizmem. „Z natury” to wystawa opowiadająca o zespoleniu ludzi i ich najbliższego otoczenia z naturą. Artystki zwracają uwagę na wiele podobieństw łączących ich twórczość u podstaw, jednakże dążenie i ostateczne motywację stanowią o ich wyraźnej autonomii.

Eniko podejmuje próbę oddania faktycznej i sensorycznej rzeczywistości z wyraźnie
zaznaczonymi elementami psychologicznymi, które objawiają się w jej portretach,
klimatycznej kolorystyce i w końcu poprzez symboliczne znaczenia.

Justyna interesuje się wrażeniowością przy jednoczesnej próbie oddania istoty i niepowtarzalnego charakteru poprzez grę zestawień kolorystycznych z właściwą dla nich formą.

Celem wystawy nie jest wyeksponowanie kontrastu oddzielającego obie autorki od siebie, lecz stworzenie wspólnej platformy estetycznej. Wystawa w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury będzie dostępna do 13 lutego, w godzinach pracy Estrady Rzeszowskiej. Wstęp wolny.

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama