Kierowcy w Rzeszowie nie będą mieć w czwartek łatwego życia. W stolicy Podkarpacia zaczynają się Rzeszowskie Juwenalia i muzyczna część KultURaliów. Ulicami miasta przejdą dwa korowody.

[Not a valid template]

 

KultURalia organizowane są przez Uniwersytet Rzeszowski, Rzeszowskie Juwenalia to impreza Politechniki Rzeszowskiej, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej.

Jako pierwsi zaczną świętować studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ich korowód o godz. 12:30 wyruszy spod głównego uniwersyteckiego budynku przy al. Rejtana 16c. Studenci będą szli przez most Lwowski, al. Piłsudskiego, ul. Grunwaldzką, a potem przejdą na Rynek. Przemarsz ma trwać około godziny. Na Rynku planowany jest krótki program artystyczny. Około godz. 15:00 prezydent Tadeusz Ferenc wręczy uczelniom symboliczny klucz do miasta.

Z Rynku korowód KultURaliów wyjdzie między godz. 15:00 a 16:00. Będzie szedł ul. Słowackiego, Trasą Zamkową (przez ul. Chopina), ul. Podwisłocze, Kwiatkowskiego, aż do ul. Cichej, gdzie przy trzy dni odbywać się będą koncerty.

Podczas przemieszczania się korowodu wyłączone będą pasy ruchu, po których będzie się on przemieszczał. Ulice Grunwaldzka i Kościuszki zostaną wyłączone z ruchu w całości. Na pozostałych ulicach będzie możliwy ruch pojazdów w kierunku przeciwnym. Policjanci będą sukcesywnie zamykać skrzyżowania przez, które będzie przechodził korowód.

Pochód studentów z Politechniki Rzeszowskiej, WSPiA, WSIiZ i WSI-E wyruszy z Rynku około  godz. 17. Po wspólnym dla wszystkich uczelni przekazaniu kluczy do miasta i koncercie na Rynku, korowód rusza w kierunku Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Będzie szedł ulicami: Grunwaldzką, al. Piłsudskiego, al. Cieplińskiego, ul. Leopolda Lisa-Kuli, Dąbrowskiego, Podkarpacką, Poznańską,  Akademicka (amfiteatr – miejsce imprezy). Ulice te będą częściowo wyłączone z ruchu. Również w tym przypadku policjanci blokować będą skrzyżowania mijane przez korowód. Łączna długość trasy korowodu wynosi ponad 4 km. Studenci mają ją pokonać w ok. 1,5 godziny.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama