Kierowcy w Rzeszowie nie będą mieć w czwartek łatwego życia. W stolicy Podkarpacia zaczynają się Rzeszowskie Juwenalia i muzyczna część KultURaliów. Ulicami miasta przejdą dwa korowody.

[Not a valid template]

 

KultURalia organizowane są przez Uniwersytet Rzeszowski, Rzeszowskie Juwenalia to impreza Politechniki Rzeszowskiej, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej.

Jako pierwsi zaczną świętować studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ich korowód o godz. 12:30 wyruszy spod głównego uniwersyteckiego budynku przy al. Rejtana 16c. Studenci będą szli przez most Lwowski, al. Piłsudskiego, ul. Grunwaldzką, a potem przejdą na Rynek. Przemarsz ma trwać około godziny. Na Rynku planowany jest krótki program artystyczny. Około godz. 15:00 prezydent Tadeusz Ferenc wręczy uczelniom symboliczny klucz do miasta.

Z Rynku korowód KultURaliów wyjdzie między godz. 15:00 a 16:00. Będzie szedł ul. Słowackiego, Trasą Zamkową (przez ul. Chopina), ul. Podwisłocze, Kwiatkowskiego, aż do ul. Cichej, gdzie przy trzy dni odbywać się będą koncerty.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podczas przemieszczania się korowodu wyłączone będą pasy ruchu, po których będzie się on przemieszczał. Ulice Grunwaldzka i Kościuszki zostaną wyłączone z ruchu w całości. Na pozostałych ulicach będzie możliwy ruch pojazdów w kierunku przeciwnym. Policjanci będą sukcesywnie zamykać skrzyżowania przez, które będzie przechodził korowód.

Pochód studentów z Politechniki Rzeszowskiej, WSPiA, WSIiZ i WSI-E wyruszy z Rynku około  godz. 17. Po wspólnym dla wszystkich uczelni przekazaniu kluczy do miasta i koncercie na Rynku, korowód rusza w kierunku Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Będzie szedł ulicami: Grunwaldzką, al. Piłsudskiego, al. Cieplińskiego, ul. Leopolda Lisa-Kuli, Dąbrowskiego, Podkarpacką, Poznańską,  Akademicka (amfiteatr – miejsce imprezy). Ulice te będą częściowo wyłączone z ruchu. Również w tym przypadku policjanci blokować będą skrzyżowania mijane przez korowód. Łączna długość trasy korowodu wynosi ponad 4 km. Studenci mają ją pokonać w ok. 1,5 godziny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama