Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Ważna wiadomość dla pasażerów lotniska w Jasionce. Od środy (21 sierpnia) zaczęły obowiązywać opłaty za parkowanie przy terminalu.

O tym, że Jasionka wprowadzi płatny parking zapowiadaliśmy w kwietniu, przedstawiciele podrzeszowskiego lotniska przewidywali, że opłaty zaczną obowiązywać w lipcu br., ostatecznie termin przesunięto na drugą połowę sierpnia. Opłaty zaczęły obowiązywać od środy (21 sierpnia) od godz. 4:00 rano.

Płatny parking podzielony jest na dwie strefy: P1 i P2. P1 w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego, P2 – od strony zachodniej terminala. Obie strefy nie są strzeżone. Na strefie P1 jest 560 miejsc parkingowych, w P2 – 297. Płatne parkowanie ma ukrócić problem zajmowania miejsc przez osoby niekorzystające z lotniska.

Darmowe parkowanie jest tylko przez 10 minut w strefie „Kiss & Fly”. Za godzinę parkowania w P1 (parking krótkoterminowy) trzeba zapłacić 7 zł, za dwie – 14 zł, za trzy – 21 zł, za cztery – 27 zł. Doba jest liczona od 5 godziny i kosztuje 39 zł. Za każdy kolejny dzień – 15 zł.  

Strefa P2 pełni funkcję parkingu długoterminowego. Tam za pozostawienie auta na parkingu na 8 dni trzeba zapłacić 69 zł, na 15 dni – 129 zł, od 16 do 21 dni – 179 zł. Za każdy kolejny dzień jest pobierana opłata w wysokości 10 zł. 

Są również opłaty dodatkowe. Za wystawienie bilety zastępczego – 25 zł, za dobę postoju odholowanego pojazdu – 50 zł, za naruszenie regulaminu parkingu – 200 zł, ryczałtowa za brak biletu połączony z brakiem możliwości weryfikacji czasu parkowania pojazdu – 300 zł, za odholowanie pojazdu – 500 zł, za nielegalną działalność na parkingu – 5000 zł.

Operatorem parkingu w Jasionce jest firma APCOA, która zarządza już parkingami m.in. na lotniskach w Poznaniu, czy Szczecinie. Dodatkowe informacje dotyczące parkingu są dostępne również za pośrednictwem infolinii lotniskowej codziennie od 8:00 do 20:00 pod nowym numerem telefonu: 17 71 70 800.

Zdjęcie: Materiały Portu Lotniczego w Jasionce
Zdjęcie: Materiały Portu Lotniczego w Jasionce
Zdjęcie: Materiały Portu Lotniczego w Jasionce

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: