Reklama

Rzeszowscy kierowcy mogą już korzystać z aplikacji mobilnej SkyCash, która pozwala płacić za parkowanie telefonem komórkowym, bez konieczności udawania się do parkomatu.

[Not a valid template]

 

Korzystanie ze SkyCash jest bardzo proste. Kierowca uruchamia aplikację w telefonie, otwiera zakładkę mobiParking i wybiera jedną z trzech metod parkowania: na określony czas, za wybraną kwotę lub Start/Stop, z możliwością zatrzymania naliczania opłaty w dowolnie wybranym momencie.

Teraz wystarczy wybrać strefę parkowania i zatwierdzić operację dotykając przycisku “Rozpocznij parkowanie”. Należność za postój jest pobierana z elektronicznej portmonetki, którą można zasilić na wiele sposobów, w tym natychmiastowo, za pomocą podłączonej do SkyCash karty płatniczej lub usługi Przelewy24.

Kierowcy mogą płacić za parkowanie także przy użyciu wiadomości SMS oraz szybkich kodów (USSD i IVR).

Aplikacja SkyCash posiada też kilka innych, przydatnych kierowcom funkcji, jak np. możliwość sprawdzenia, ile czasu trwa postój oraz ile pieniędzy zostało wydanych od momentu jego rozpoczęcia. Jeżeli do aplikacji zostało dodanych kilka samochodów (np. prywatny i służbowy), każdemu z nich można też nadać opcjonalną nazwę.

Wysuwane menu boczne pozwala natomiast szybko zapoznać się z dodatkowymi informacjami (np. na temat obowiązującej w mieście taryfy) oraz zasilić konto, z którego są pobierane opłaty za postój.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przed rozpoczęciem korzystania z usługi należy oznaczyć pojazd identyfikatorem, który można otrzymać za darmo w Centrum Obsługi Strefy Płatnego Parkowania na ul. ks. J. Jałowego 23A oraz w punktach informacyjnych Urzędu Miasta. Jest on dostępny także w formie pliku do wydruku, który można pobrać ze strony internetowej SkyCash. Osoby, które nie posiadają identyfikatora mogą umieścić za szybą zwykłą kartkę z odręcznie napisanym słowem „mobiParking”.

Mobilne płatności za parkowanie to już kolejna usługa SkyCash dostępna w Rzeszowie, gdzie od połowy 2011 roku aplikacja pozwala kupować telefonem bilety MPK.

Posiadacze smartfonów z systemami Android, iOS (iPhone) i Windows Phone mogą pobrać SkyCash za darmo w dedykowanych sklepach z aplikacjami. W przypadku starszych telefonów aplikacja jest dostępna po wpisaniu w mobilnej przeglądarce internetowej adresu m.skycash.com lub po wysłaniu SMS-a o treści 1 na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego).

Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie działa od 4 stycznia br. Jest podzielona na dwie podstrefy: niebieską (ścisłe centrum miasta) i pomarańczową. W niebieskiej kierowcy za godzinę parkowania płacą 2 zł, za drugą – 2,4 zł, za trzecią – 2,8 zł, za czwartą – 2 zł. Każda kolejna również 2 zł. Godzina parkowania w podstrefie pomarańczowej wynosi 1,5 zł.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama