W czwartek rano (14 kwietnia) z Rzeszowa wyruszył pierwszy pociąg Pendolino, w którym jest Strefa Ciszy dla pasażerów. Nie można w niej rozmawiać przez telefon, a słuchanie muzyki dopuszczalne jest tylko przez słuchawki.

[Not a valid template]

 

Strefa Ciszy to wydzielony obszar w pociągu, przeznaczony dla podróżnych potrzebujących ciszy oraz szanujących to, że inni również chcą podróżować w spokoju.

Niepożądane są tutaj rozmowy przez telefon komórkowy, dzwonki, słuchanie głośnej muzyki i inne czynności związane z generowaniem hałasu, które mogą powodować dyskomfort u innych podróżnych przebywających w tej strefie.

W Strefie Ciszy zachowujemy ciszę; w wyjątkowych sytuacjach porozumiewamy się szeptem, nie rozmawiamy przez telefon, wyłączamy dźwięk w telefonie, tablecie, czy laptopie, słuchamy muzyki cicho i tylko w słuchawkach.

– Jeśli podróżujesz ze swoim pupilem pamiętaj, że jego również obowiązują zasady Strefy Ciszy. Posiłki zalecamy spożywać w wagonie barowym – informuje PKP Intercity.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Za przejazd w Strefie Ciszy nie pobiera się żadnych dodatkowych opłat.  W każdym pociągu Express InterCity Premium (Pendolino), Strefą Ciszy objęty jest cały wagon nr 7 (kl. 2), czyli łącznie 61 miejsc.

Pendolino z wyznaczoną Strefą Ciszy dzisiaj wyruszyło na polskie tory. Wśród nich jest Pendolino z Rzeszowa do Gdyni. Pociąg wyruszył o godz. 5:44. Nowe rozwiązanie zostaje wprowadzone jako pilotaż. PKP Intercity będzie testowało Strefę Ciszy przez dwa miesiące.

Pendolino z Rzeszowa do Gdyni kursuje od 14 grudnia ub. r. O inauguracyjnym połączeniu możecie przeczytać TUTAJ. O cenach biletów na tej trasie przeczytacie TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama