Zdjęcie: materiały ZUS
Reklama

W poniedziałki placówki ZUS będą otwarte do 17:00 – o godzinę krócej niż dotychczas. Zmiana ma obowiązywać do końca marca 2022 roku.

– Przed skróceniem czasu pracy sprawdziliśmy, kiedy klienci najczęściej odwiedzają nasze placówki. Największe natężenie ruchu jest od 10:00 do 12:00. Po południu liczba osób odwiedzających ZUS maleje, a po godzinie 17:00 sale obsługi są prawie puste – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik ZUS w województwie podkarpackim.

W pozostałe dni, obsługa klientów będzie odbywać tak jak dotychczas, w godz. 8:00-15:00. Osoby odwiedzające placówki ZUS nadal muszą używać maseczek ochronnych zasłaniających nos i usta, a także zachować odpowiedni dystans.

Klienci, którzy nie chcą czekać  w kolejce, mogą wizytę zarezerwować przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub telefonicznie. Aby umówić wizytę w oddziale w Rzeszowie lub placówce w Mielcu, Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Jarosławiu, Leżajsku, Przeworsku, Przemyślu i Lubaczowie należy zadzwonić pod numer: 17 867 50 28, a w oddziale w Jaśle oraz inspektoratach w Brzozowie, Dębicy, Krośnie i Sanoku pod nr: 13 443 79 08.

Klienci ZUS mogą również załatwiać swoje sprawy bez wychodzenia z domu. Aby spotkać się on-line z pracownikiem Zakładu wystarczy mieć dostęp do internetu, urządzenie z kamerką np. smartfon, tablet lub komputer. Do dyspozycji klientów jest również Centrum Obsługi Telefonicznej (nr tel. 22 560 16 00, e-mail: cot@zus.pl). Wnioski i dokumenty można przesyłać również za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama