Reklama

„Uczelniane Maluszkowo” tak będzie nazywać się żłobek, który powstaje przy WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Od lipca z profesjonalnej opieki będą mogły korzystać dzieci studentów oraz pracowników uczelni.

Jak informuje Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA, „Uczelniane Maluszkowo” będzie pierwszym żłobkiem przy uczelni niepublicznej w Rzeszowie. Żłobek zaproponuje także weekendową i godzinową opiekę nad dziećmi studentów studiów niestacjonarnych. „Uczelniane Maluszkowo” powstaje w ramach rządowego programu Maluch 2016-moduł 3.

Żłobek dla dzieci studentów i pracowników WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej otwarty zostanie przy al. Niepodległości 1/6 w niewielkiej odległości od kampusu WSPiA. Opiekę znajdzie w nim 30 dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat.

Placówka zaoferuje przede wszystkim stałą opiekę od poniedziałku do piątku od godz. 6:30 do 17:30. Nowością na Podkarpaciu będzie opieka weekendowa od 8:30 – 17:30 w ramach pobytu godzinowego.

– To propozycja dla studentów studiów niestacjonarnych, którzy podczas zajęć lub egzaminów mają problem ze znalezieniem opieki dla swojego dziecka – tłumaczy Przemysław Pawlak.

Wyżywienia do żłobka WSPiA będzie dostarczane przez profesjonalną firmę w uzgodnieniu z dietetykiem. O dzieci ma zadbać wykwalifikowany i doświadczony personel, w placówce będzie nowoczesne wyposażenie.

W żłobku odbywać się będą także zajęcia dodatkowe m.in. umuzykalniające, bajkoterapia. Nie zabranie stałej współpracy z psychologiem, w tym możliwości indywidualnych konsultacji dla rodziców. Dzieci będą miały dostosowane do ich wieku atestowane zabawki.

Żłobek objęty będzie monitoringiem, a rodzice będą mieli do niego dostęp.

Na uruchomienie i prowadzenie żłobka przy WSPiA przeznaczono 60 tys. zł dotacji. Koszt opieki nad dziećmi dla studentów i pracowników uczelni to 450 zł miesięcznie w przypadku pobytu od poniedziałku do piątku, a 8,3 zł kosztuje dzienne wyżywienie.

Pobyt w weekend rozliczany będzie godzinowo w zależności od długości pobytu dziecka w placówce  (8 zł za godzinę przy pobycie więcej niż 5 godzin dziennie, 10 zł za godzinę w przypadku pobytu krótszego). Wpisowe wynosi od 100 zł w przypadku godzinowej opieki do 200 zł przy całodniowej opiece nad dzieckiem.

Opieką na dziećmi studentów i pracowników WSPiA zajmie się firma A2 prowadzona przez Annę Lubaś, która od kilku lat prowadzi podobne żłobki na terenie Rzeszowa i okolic, m.in. przy Politechnice Rzeszowskiej.

(ak)’

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama