Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Od niedzieli, 9 czerwca, na Podkarpaciu zaczął obowiązywać zmieniony rozkład jazdy pociągów Polregio. Wśród nowości jest pociąg z Rzeszowa do Zamościa, podróżni muszą się też liczyć z autobusową komunikacją zastępczą. 

Zmieniony rozkład jazdy pociągów Polregio uruchamianych na Podkarpaciu przez Przewozy Regionalne będzie obowiązywał do 31 sierpnia. – Zmiana podyktowana jest potrzebą dostosowania się do harmonogramu prac remontowo-inwestycyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej – Polskie Linie Kolejowe – informuje Jan Andrzej Prawelski z podkarpackiego oddziału Przewozów Regionalnych. 

W okresie wakacyjnym, jak co roku, będą kursowały pociągi „turystyczne”, które pozwolą dotrzeć podróżnym w urokliwe miejsca województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, a także odbyć wycieczkę na Słowację. Od 22 czerwca w każdą sobotę i niedzielę będą kursowały pociągi z Rzeszowa Głównego do Zamościa i Sandomierza oraz z Jarosławia do Lublina.

Pociąg do Sandomierza odjedzie z Rzeszowa o godzinie 7:23 – Sandomierz przyjazd o 8:52. Obok dworca kolejowego w Sandomierzu na podróżnych będą oczekiwały autobusy miejskie, które przewiozą pasażerów w ścisłe centrum miasta (Brama Opatowska). Pociąg powrotny odjedzie o 16:53 – Rzeszów przyjazd o 18:26. Cena za przejazd w jedną stronę to 12,20 zł (Taryfa podkarpacka).

Nowością jest pociąg do Zamościa odjedzie z Rzeszowa o 7:28 – Zamość przyjazd o 12:40. Pociąg powrotny odjedzie o 16:36 – Rzeszów przyjazd o 21:31. Koszt połączenia w obie strony w ramach „Mini biletu turystycznego” to 39 zł.

Pociąg z Lublina do Jarosławia odjedzie o godzinie 7:03 – Jarosław przyjazd o 12:42. Pociąg powrotny do Lublina odjedzie z Jarosławia o 15:50 – przyjazd do stacji końcowej o 21:28. Koszt połączenie w obie strony ramach „Mini biletu turystycznego” to 39 zł.

28 czerwca ostatni kurs przed wakacjami zrealizuje „Bieszczadzki Rzeczek” kursujący z Rzeszowa do Komańczy, a już od 29 czerwca w każdą sobotę i niedzielę będzie kursował „Wojak Szwejk” z Rzeszowa do słowackiej miejscowości Medzilaborce. Wyjazd o 5:49, przyjazd do stacji końcowej o 10:25. Pociąg powrotny odjedzie o 17:48, przyjazd do Rzeszowa o 22:20. Koszt przejazdu w jedną stronę to 16 zł + 1 euro.

Dodatkowo, w soboty pociąg będzie realizował połączenie z Medzilaborzec do Sanoka. Wyjazd o 10:31, przyjazd do Sanoka o 12:13. Pociąg powrotny wyjedzie z Sanoka o 15:54 – Medzilaborce 17:36. Koszt przejazdu w jedną stronę to 9,30 zł + 1 euro.

Rozpoczęły się prace remontowe w obrębie stacji kolejowej Rzeszów Główny. W związku z utrudnieniami dla niektórych połączeń relacji Rzeszów – Jasło – Rzeszów zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Rzeszów Gł. – Rzeszów Staroniwa – Rzeszów Gł. Miejsce postoju BUS:

– Rzeszów Główny – plac przed dworcem PKP

– Rzeszów Staroniwa – plac przed dworcem PKP

Jak już informowaliśmy, od 9 czerwca uruchomiony zostaje nowy przystanek Rzeszów Zachodni nad al. Wyzwolenia. 

W związku z pracami modernizacyjnymi na linii 68 i całodobowym zamknięciem torowym odcinka Stalowa Wola Rozwadów – Zaklików – Stalowa Wola Rozwadów wprowadzono autobusową komunikację zastępczą dla wszystkich pociągów w kierunku Lublina oraz powrotnych z Lublina do Rzeszowa.

Komunikacja zastępcza będzie pomijała przystanek Pilchów. Dla Pilchowa wprowadzono dodatkowe połączenie komunikacji zastępczej do i z Stalowej Woli Rozwadowa,  celem dowiezienia i odwiezienia do pociągów w relacji Rzeszów – Lublin – Rzeszów.

Miejsca postoju autobusowej komunikacji zastępczej:

– Stalowa Wola Rozwadów – obok dworca PKP;

– Pilchów – obok przystanku PKP;

– Kępa – obok przystanku PKP;

– Lipa – obok przystanku PKP;

– Zaklików – obok stacji PKP.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama