Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Kierowcy, uwaga! W piątek (6 maja) czekają was utrudnienia w ruchu na rzeszowskich ulicach. Przejdą nimi uczestnicy 27. Rzeszowskich Juwenaliów.  

Organizatorem 27. Rzeszowskich Juwenaliów, które potrwają dwa dni (6-7 maja), jest Politechnika Rzeszowska. Studenci spotkają się w piątek na Rynku o godz. 15:00. Po symbolicznym przekazaniu klucza do bram miasta, ok. godz. 16:30 barwny korowód wyruszy w kierunku ulicy Poznańskiej i Akademickiej, gdzie będą odbywać się koncerty.

Uczestnicy korowodu przejdą ulicami: Matejki i Grunwaldzką, które zostaną całkowicie zamknięte. Następnie ulicami: Piłsudskiego (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda Dmowskiego oraz samo rondo będą w czasie przemarszu całkowicie zamknięte dla ruchu), Cieplińskiego, Lisa Kuli, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego do ulicy Poznańskiej i Akademickiej.

Wspomniane ulice będą częściowo wyłączone z ruchu, uczestnicy korowodu będą szli prawym pasem (buspasem). Na trasie studenckiego pochodu, policjanci będą blokować skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch. Policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość. Przemarsz zakończy się ok. 18:00.

Przez dwa dni 27. Rzeszowskich Juwenaliów na scenie głównej odbędzie się 10 koncertów. Zagrają: Enej, ReTo, Białas i Kacperczyk, Lady Pank, Hunter, Dżem, Golec uOrkiestra, Happysad, KęKę. Koncerty rozpoczynać się będą o 18:30. Jednorazowe bilety ulgowe dla studentów i uczniów kosztują 20 zł, dla pozostałych 40 zł, karnety odpowiednio: 30 i 60 zł. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama