Zdjęcie: Pixabay

Skomplikowane akrobacje na rowerze, do tego wyścig szosowy i w kolarstwie górskim. Od piątku, 22 lipca, Rzeszów zamienia się na trzy dni w arenę sportów rowerowych.

To będzie drugi Rzeszów Bike Festival. Ubiegłoroczny przyciągnął tłumy roweromaniaków. Tych, którzy lubią się ścigać, robią triki na rowerach albo wolą wyczynową jazdę terenową. Nie zabrakło również fanów dwóch kółek kibicujących zawodnikom.

Rzeszów Bike Festival 2022 rozpocznie się w piątek, 22 lipca, ale nie przy hali Podpromie, jak pierwotnie planowali organizatorzy. – Stan techniczny dirtparku nie pozwala na  zorganizowanie zawodów – poinformowała nas Karolina Majdan-Solecka.

W zamian, na torze pumptrack przy ul. Brydaka na osiedlu Baranówka, odbędą się zawody dla dzieci w jeździe na czas. Jest sześć kategorii wiekowych, dla dzieci do 4 lat, 5 – 6, 7 – 8, 9 – 11, 12 – 14, 15 lat i więcej. Początek o godzinie 16:00, zawody przewidziane są do 20:00

Piątek zakończy się koncertowo, i tu też jest zmiana, nie na rzeszowskim skateparku, ale na Rynku.  

W sobotę odbędzie się wyścig w kolarstwie szosowym dla amatorów. Zostanie rozgrywany na ulicach centrum miasta. 5-kilometrową rundę trzeba będzie przejechać 10 razy. Najlepsi kolarze pokonują tę trasę z prędkością 50 km/h. Konkurencja jest otwarta, zapisy także w dniu startu, można również kibicować zawodnikom na trasie.

Start i meta będą na ul. Słowackiego, na wysokości ul. Króla Kazimierza. Dalej kolarze pojadą ul. Matejki, przez Plac Farny, ul. Moniuszki, al. Cieplińskiego, Piłsudzkiego, Rejtana, ul. Kopisto przez Most Zamkowy, Kilara i do ul. Słowackiego.

To oznacza też, że od godz. 11:30 do 14:00 będą utrudnienia w ruchu. Całkowicie będzie zamknięta ulica Kilara – od skrzyżowania z Mostem Zamkowym do skrzyżowania z ul. Słowackiego. Trasy zmienią autobusy MPK, szczegóły znajdziecie TUTAJ. 

Sobotnie atrakcje odbędą się na rzeszowskim Rynku. Będzie freestyle BMX, czyli forma artystycznego kolarstwa z mieszanką breakdance’u. Sztuczki wykonywane w tym stylu wyglądają jak wirowanie i balansowanie na rowerze w różnych, nieoczekiwanych pozycjach.

– To będzie rowerowe widowisko prezentowane w formie pokazów i szkoleń na specjalnej scenie, przez najlepszych zawodników w kraju – dodają organizatorzy.

W programie są również pokazy trial, czyli kolejne akrobacje rowerowe i pokaz jazdy na historycznych rowerach. Będzie też konkurs z nagrodami w trzymaniu roweru na wyprostowanych rękach na czas.

Największą atrakcją festiwalu są pokazy akrobacji rowerowych na skoczni ustawionej na samym środku Rynku. Wykonują je zawodnicy reprezentujący nasz kraj na największych imprezach, m.in. wspomniany Szymon Godziek. Akrobacje można oglądać przez cały dzień, ale największe show rozpocznie się o godzinie 20:30.

Wieczorem z balkonu rzeszowskiego ratusza popłynie klubowa muzyka elektroniczna serwowana przez DJ. 

W niedzielę, 24 lipca, Rzeszów Bike Festival przeniesie się do Parku Sybiraków, gdzie na odpowiednio ukształtowanym terenie zostanie rozegrany wyścig w kolarstwie górskim MTB XC. W zawodach będą mogły wziąć udział dzieci i dorośli. Na każdego młodego uczestnika będzie czekał pamiątkowy medal. 

Wyścig podzielony jest na grupy i kategorie. Można się zapisać także w dniu wyścigu.  Szczegóły również można znaleźć na stronie festiwalu – www.rzeszowbikefestival.pl. 

W Parku Sybiraków zostanie utworzona również strefa food-truck i strefa zabaw dla dzieci z torami do jazdy na rowerze, równoważniami i przeszkodami.

Organizatorem Rzeszów Bike Festival 2022 jest Rzeszowski Klub Sportowy Sport-Partner, znany z innych wydarzeń sportowych, m.in. wyścigu szosowego Klasyk Podkarpacki, czy popularnego wśród kolarzy górskich MTB Lubenia.

PROGRAM:

Piątek (22 lipca) / Baranówka i Rynek

15:00 – 20:00 Zawody dla dzieci na torze pumptrack, przy ul. Brydaka, os. Baranówka 4

20:30 – rzeszowski Rynek, After BIKE Party z One Life Studio

Sobota (23 lipca) / Rynek:

9:00 Start Biura Festiwalu

12:00 Start Wyścigu Szosowego

13:10 Meta Wyścigu Szosowego

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

13:30 Pokaz BMX Flat Land 

13:45 Trial Show

14:00 Dekoracja Wyścigu Szosowego

14:30 Pokaz Dirt Jumping / Bicykle / BMX Flat Land

15:15 Freestyle Bicykl / Trial Show / Dirt Jumping / BMX Flat Land

16:30 Przedstawienie „Historia Rowerów” oraz Freestyle Bicykl

16:45 Trial Show / Dirt Jumping / BMX Flat Land

18:00 Przedstawienie „Five o’clock” oraz Freestyle Bicykl

18:30 Dirt Jumping / BMX Flat Land

19:30 CUBE Power z WM Bikes

20:00 Trial Show

20:30 Finałowy pokaz Dirt Jumping

21:00 After BIKE Party z Getmehigh

Niedziela (24 lipca) / Park Sybiraków:

11:00 Start Biura Festiwalu

12:00 CUBE E-BIKE Race

13:00 Zawody dla dzieci

13:30 Dekoracja dla dzieci

14:00 – 20:00 Zawody MTB XCO – szczegółowy harmonogram w „Weź udział”.

Ponadto:

11:00 – 18:00 Strefa rowerowa dla dzieci

12:00 – 20:00 Strefa Gastro

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama