Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Zakończyła się przebudowa ul. Batorego, więc autobusy wracają na swoje trasy. Ale też znika jedna linia. Zmiany w rozkładzie jazdy będą obowiązywać od poniedziałku, 19 grudnia. 

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że od poniedziałku, 19 grudnia autobusy linii nr: 9, 12, 29, 59 oraz N1 wracają na swoje stare trasy. To oznacza, że będą jeździć pod wiaduktem na ulicy Batorego. 

Ale uwaga, autobusy zmieniają godziny odjazdów. W nowym rozkładzie wprowadzono także stałe częstotliwości kursowania niektórych linii.

Zmiany i nowości

Autobus nr 59, w dni robocze będzie odjeżdżał z pierwszego przystanku co 30 minut. Natomiast linia nr 12 rozpoczyna kursy z częstością co 10, 15 lub 30 minut w ciągu dnia oraz co godzinę w porze nocnej.

Autobusy linii nr 9 będą jeździć rzadziej, ale mają uzupełniać przerwy pomiędzy kursami na wspólnej części trasy z linią nr 15. Linia nr 29 dowiezie pasażerów do zakładów pracy znajdujących się w rejonie ulic Przemysłowej i Siemieńskiego.

Na linii N1, w kierunku ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, będzie nowe miejsce przesiadkowe pomiędzy liniami nocnymi. Wyznaczono je przy ul. Bardowskiego i tylko na czas trwania budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Po zakończeniu budowy, miejsce przesiadkowe będzie w pobliżu RCK. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nie będzie linii nr 5

To nie wszystkie zmiany. W poniedziałek z rozkładu jazdy znika linia nr 5. Powód? – Nałożenie się połączeń na trasie Trembeckiego – Powstańców Warszawy (5,3 km) z linią nr 12 – wyjaśnia ZTM.

Kursy linii nr 5 zostaną włączone do rozkładu jazdy autobusów nr 18. Przystanek końcowy będzie na osiedlu Matysówka. Ale, jak informuje ZTM, liczba kursów w dni robocze została zachowana, zbliżone są także godziny odjazdów. W soboty i niedziele autobusy kursować będą co godzinę.

Likwidacja linii nr 5 oznacza też, że mieszkańcy Matysówki nie będą mieć bezpośredniego połączenia z ul. Hetmańską. ZTM proponuje im przesiadkę na przystankach przy al. Powstańców Warszawy, a do wyboru mają linie nr: 6, 8, 13, 34, 37 i 58. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama