Zdjęcie: Marcin Kobiałka / Rzeszów News
Reklama

Ręce zdezynfekujesz także w autobusie. Od poniedziałku we wszystkich pojazdach miejskiej komunikacji w Rzeszowie będą bezdotykowe dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.

Od samego początku epidemii koronawirusa MPK Rzeszów stara się dbać maksymalne o bezpieczeństwo pasażerów. Dezynfekcja, ze szczególnym uwzględnieniem tych miejsc, które najczęściej dotykają pasażerowie, ozonowanie pojazdów – to od marca br. obowiązkowy standard.

Teraz przyszedł czas na jeszcze jedno rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo. Chodzi o bezdotykowe dozowniki do dezynfekcji rąk, które od poniedziałku (5 października) znajdą się w 221 miejskich autobusach.

– Montaż urządzeń zaczął się już w tym tygodniu. Urządzenia znajdują się w okolicy środkowych drzwi – mówi Marek Filip, prezes MPK Rzeszów. – W ten sposób chcemy zapewnić dodatkowe zabezpieczenie naszym pasażerom – tłumaczy.

Za montaż 221 dozowników spółka zapłaci 70 tys. zł. MPK Rzeszów od początku trwania epidemii na dodatkową dezynfekcję pojazdów oraz ozonowanie autobusów wydało już prawie 300 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: