Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

W poniedziałek 11 lutego na Podkarpaciu rozpoczynają się ferie zimowe. Rzeszowscy policjanci uruchamiają stały punkt kontroli autokarów.

Ferie zimowe na Podkarpaciu będą trwały do 24 lutego. W tym czasie policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

Stałym miejscem kontroli w Rzeszowie będzie parking przy hali Podpromie. Kontrole będą prowadzone codziennie od 6:00 do 9:00. W innych godzinach kontrole będą doraźne, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie (tel. 17 858 33 12).

– Prosimy o zgłaszanie takich przypadków z odpowiednim wyprzedzeniem – informuje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej KMP. 

W trakcie kontroli policjanci będą sprawdzać m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu. Policjanci zwrócą kierowcom uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Kontroli autobusu można dokonać bezpośrednio przed podstawieniem autokaru i zabraniem pasażerów. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca – dodaje Adam Szeląg. 

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach, w których czynne będą stałe punkty kontroli, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama