Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Ratusz przypomina: w poniedziałek (8 lutego) w Rzeszowie rozpoczną się konsultacje z mieszkańcami w sprawie przyłączenia do miasta Kielanówki, Racławówki Doły i Malawy. 

Konsultacje potrwają do 28 lutego. Ich uczestnicy otrzymają dwie różne ankiety. Pierwsza będzie dotyczyła wyrażenia opinii w sprawie przyłączenia do Rzeszowa część Racławówki (tzw. Racławówkę Doły) z gminy Boguchwała oraz Malawę z gminy Krasne. Na drugiej ankiecie będzie można wyrazić opinię o przyłączeniu Kielanówki z gminy Boguchwała. 

W obu przypadkach trzeba będzie postawić znak X przy danej odpowiedzi: „Jestem za”, „Jestem przeciw”, „Wstrzymuję się”. Ankiety trzeba podpisać. Od poniedziałku (8 lutego) będą one dostępne: 

– Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Rzeszowa, Ratusz, Rynek 1;

– Punktach Informacyjnych i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa: Okrzei 1, pl. Ofiar Getta 7, al. Kopisto 1 (Millenium Hall), ul. Krakowska 20 (Nowy Świat), al. Rejtana 65 (Plaza) i al. Piłsudskiego 44 (Galeria Rzeszów);

– siedzibach Rad Osiedlowych Rzeszowa;

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– siedzibach jednostek organizacyjnych miasta Rzeszowa;

– Biuletynie Informacji Publicznej Rzeszowa (www.bip.erzeszow.pl).

W tych miejscach będzie można wypełnione ankiety zostawić. Konsultacje z mieszkańcami są konieczne, aby ratusz mógł do końca marca br. złożyć wniosek do wojewody podkarpackiego o przyłączenie Kielanówki, tzw. Racławówki Doły i Malawy do Rzeszowa od stycznia 2022 roku. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rząd. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl  

Reklama