Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Od poniedziałku, 15 kwietnia, przez miesiąc w Rzeszowie ma trwać malowanie pasów drogowych. 

Kierowcy od poniedziałku będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Właśnie wtedy rozpocznie się malowanie oznakowania poziomego na rzeszowskich ulicach. W uproszczeniu, trzeba odmalować pasy drogowe, a także piktogramy ze znakami.

– Prace rozpoczniemy w centrum od al. Cieplińskiego, Piłsudskiego, Placu Śreniawitów, ul. Dąbrowskiego, a następnie będziemy sukcesywnie kierować się w stronę granic Rzeszowa. Chcemy, aby prace trwały maksymalnie miesiąc, więc malowanie będzie odbywać się poza godzinami szczytu – do godz. 22:00 – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Malowaniem oznakowania zajmie się firma Nersen z Niebylca. Miasto zapłaci za to niespełna milion złotych.

Odmalowane znaki poziome zyska 13 dróg krajowych, w tym m.in. Wyzwolenia, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Krakowska, Lubelska, Lwowska, czy Okulickiego; dwie drogi wojewódzkie: Sikorskiego i ulica łącząca ul. Podkarpacką z węzłem S19 w Kielanówce.

Odmalowane pasy pojawią się także na 125 drogach powiatowych, m.in. na Batorego, Cieplińskiego, Ciepłowniczej, Dąbrowskiego, Kopisto, Langiewicza, Lisa-Kuli, Łukasiewicza, Marszałkowskiej, Mikołajczyka, Niepodległości, Piłsudskiego, Rejtana i Targowej.

Odświeżone zostaną także pasy na na 130 drogach gminnych, mi.n. Architektów, Cegielnianej, Mickiewicza, Zelwerowicza, Naruszewicza i 128 drogach wewnętrznych, m.in. Cichej, Geodetów, Hoffmanowej, Królowej Marysieńki, Odrzykońskiej, Twardowskiego.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama