Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

W poniedziałek ruszył nabór wniosków na Rzeszowski Bon Żłobkowy. To nawet 300 zł miesięcznie na dziecko w żłobku niepublicznym.

– Od 20 września można wnioskować o Rzeszowski Bon Żłobkowy – dowiadujemy się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Formularze wniosków są dostępne w siedzibie ośrodka przy ul. Jagiellońskiej 4 oraz na jego stronie internetowej. Wnioski należy składać osobiście w budynku przy Jagiellońskiej.

Nawet 300 zł 

Rzeszowski Bon Żłobkowy ma przynajmniej częściowo pokryć opłaty za pobyt dziecka w żłobku niepublicznym. Maksymalna wysokość bonu to 300 zł miesięcznie na dziecko. Niezależnie od dochodów. 

Dodatkowe świadczenie będzie obowiązywać od września do grudnia. Miasto szacuje, że w ciągu czterech miesięcy wyda na nie ok. milion złotych.

Korzystać z bonu mogą osoby, które wraz z dziećmi mieszkają na terenie Rzeszowa (rodzice, opiekunowie prawni, opiekunowie faktyczni), i które pracując lub prowadząc działalność gospodarczą, podlegają pod rzeszowski urząd skarbowy.

Świadczenie należy się również studentom studiów dziennych, osobom uczącym się w trybie stacjonarnym lub pobierającym świadczenie pielęgnacyjne.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
Obietnica wyborcza

W Rzeszowie są aktualnie 42 żłobki, w których jest 2,4 tys. miejsc. Ale tylko 10 placówek z 1415 miejsc jest w rękach miasta.

Bon ma przynajmniej częściowo zrekompensować koszty, jakie ponoszą rodzice dzieci, którym nie udało się dostać do publicznego żłobka. Według szacunków takich dzieci może być nawet 1000.

Wprowadzenie w Rzeszowie bonu żłobkowego obiecał w kampanii wyborczej prezydent Konrad Fijołek. Pod koniec sierpnia bon uchwalili jednogłośnie miejscy radni

– W innych polskich miastach taki bon funkcjonuje z sukcesem. Tuż po wyborach rozpoczęliśmy intensywne prace nad jego wprowadzeniem – podsumował Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama