Zdjęcie: KAS
Reklama

Zgodnie z zapowiedziami, od poniedziałku (25 kwietnia) w urzędach skarbowych w całej Polsce rozpoczyna się protest. Także w Rzeszowie. Do 2 maja pracownicy skarbówki będą robić sobie przerwy w obsłudze podatników.

Protest organizują Międzyzakładowy Związek Zawodowy Alternatywa w Krajowej Administracji Skarbowej oraz CELAKAS. Od 25 kwietnia do 2 maja włącznie urzędy skarbowe w całej Polsce od godz. 12:00 do 12:15 nie będą obsługiwać podatników. 

Protest jest wynikiem braku podwyżek z ustawy modernizacyjnej w KAS na lata 2020-2022 oraz szalejącej inflacji.

– Mamy dość poniżania, braku godziwego wynagrodzenia i wiecznego upominania się o pieniądze, które w dobie szalejącej inflacji stanowią podstawę do godnego życia – mówią pracownicy jednego z rzeszowskich urzędów skarbowych, gdzie także będzie protest.

Pracownicy skarbówek domagają się 20-procentowych podwyżek wynagrodzeń i uposażeń zasadniczych oraz realizacji wspomnianej ustawy modernizacyjnej, która została częściowo zamrożona z uwagi na pandemię. Do pełnej realizacji brakuje ok. 400 zł na osobę. 

– Niespełnienie naszych żądań spowoduje eskalację działań protestacyjnych – grożą związkowcy, którzy twierdzą, że do protestu zmusił ich też bałagan po wprowadzeniu przez rząd PiS rewolucji podatkowej w ramach „Polskiego Ładu”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama