Zdjęcie: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Od poniedziałku (1 lipca) rusza remont wiaduktu Śląskiego w Rzeszowie. Kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. 

Kierowcy, ale też pasażerowie miejskich autobusów, obsługiwanych przez MPK, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. 1 lipca rozpocznie się remont wiaduktu Śląskiego, który potrwa dwa miesiące – do końca sierpnia.

– Wybraliśmy na remont porę wakacyjną, bo wówczas zawsze obserwujemy mniejsze natężenie ruchu – wyjaśnia Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Remont wiaduktu będzie polegać na wymianie dylatacji bitumicznych, czyli uszczelnień między płytami mostu. Ponadto, zostanie sfrezowana stara nawierzchnia, nałożona nowa nakładka asfaltowa, poprawione będą chodniki oraz odmalowane balustrady. Inwestycja pochłonie 1,1 mln zł. 

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zapowiedział, że w związku z remontem wiaduktu „mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym, a tym samym opóźnienia w kursowaniu autobusów”.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Potwierdza to MZD. – Wykonanie zaplanowanych prac będzie wiązało się z zamknięciem jednego z dwóch pasów ruchu w danym kierunku, czyli ruch będzie odbywał się ciągle, ale tylko na jednym pasie – tłumaczy Andrzej Świder. 

W ubiegłym roku miasto za 800 tys. zł wyremontowało wiadukt od spodu przy okazji modernizacji Dworca Lokalnego. Zabezpieczono wtedy wszystkie elementy betonowe obiektu – zniszczyły je ptaki oraz warunki atmosferyczne. Wymieniono wówczas także betonowe ubytki, oczyszczono i odnowiono schody oraz balustrady.

Pod konstrukcją wiaduktu założono również siatkę zabezpieczającą przed ptakami.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama