W dniach od 19-23 maja odbędzie się pierwsza rzeszowska edycja festiwalu słowa „Miasto Poezji”. Będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach z Tomaszem Gnapem.

W ciągu trzech festiwalowych dni w Rzeszowie zagości wszechobecne słowo. W programie znajdą się m.in. warsztaty, spotkanie z poetą i tzw. mieszkania poezji. Organizatorzy zapraszają na spotkanie ze słowem do rzeszowskich instytucji kultury oraz do mieszkań prywatnych, gdzie odbędą się wieczorki poetyckie. Będzie można też posłuchać poezji na antenie Radia Rzeszów, patrona całej inicjatywy.

Organizatorzy zainteresowanych zachęcają do wzięcia udziału w warsztatach słowa z Tomaszem Gnapem w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury 22 maja o godz. 18.00. Zgłoszenia można wysyłać do 21 maja na adres: kontakt@inkubatorkultury.eu, w tytule wiadomości wpisując: warsztaty słowa, w treści imię, nazwisko i kontakt do siebie.

Organizatorzy zapraszają także na spotkanie z poezją ukraińską (20 maja), z Jarosławem Mikołajewskim (21 maja), z Florent Despresem i poezją francuską oraz z aktorami scen rzeszowskich do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (23 maja).

Organizatorem Rzeszowskiego Miasta Poezji jest Estrada Rzeszowska w ramach działalności Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama