Zdjęcie: Daniel Kozik / Podkarpacki Urząd Marszałkowski
Reklama

Opera „Acis i Galatea” i spektakle „Drzwi” oraz „Sztuka” kuszą biletami za złotówkę. Jeśli nie kupiłeś ich wcześniej, to teraz masz okazję je mieć w bardzo dobrej cenie.

W sobotę (25 sierpnia) rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Sztuk „Trans/Misję”, którego pomysłodawcą jest Jan Nowara, dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Współtwórcami tej niezwykłej uczty kulturalnej, która odbędzie się w dniach 25-31 sierpnia, są: Państwowy Teatr w Koszycach, Narodowy Teatr Morawsko-Śląski w Ostrawie, Teatr im. Mihála Csokonaiego w Debreczynie, Narodowy Ukraiński Teatr Dramatyczny im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie, Teatr Królewski w Trokach.

Festiwal jest podzielony na tematyczne dni, tak, aby każdy z partnerów przedsięwzięcia mógł pokazać to, co ma dla nas najlepszego. Formuła tego wydarzenia jest także wędrująca, a to oznacza, że do Rzeszowa Trans/Misję wrócą dopiero za pięć lat. Tegoroczne hasło festiwalu „1918 – Koniec i Początek” nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bilety na to niezwykłe wydarzenie rozeszły się już co prawda w większości, jak ciepłe bułeczki, ale zostało jeszcze kilkanaście, które można kupić w tym tygodniu za 1 zł.
Chodzi o węgierską operę „Acis i Galatea”, spektakl „Drzwi” i czeskie widowisko „Sztuka”.
Operę zobaczymy w poniedziałek (27 sierpnia) o godz. 19:00 w Filharmonii Podkarpackiej.

„Acis i Galatea” to węgierska inscenizacja opery Haendle to feeria barw, niezwykła gra światła i dźwięku. Zachwyca scenografią, kostiumami, choreografią oraz rozmachem realizacji. Reżyserem jest dyrektor teatru M. Csokonaiego z Debreczyna – Péter Gemza, znakomity choreograf, artysta o międzynarodowej renomie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Również w poniedziałek, ale godzinę wcześniej na deskach „Siemaszki” rozpocznie się spektakl „Drzwi”. W tle przyjaźni rodzącej się krok po kroku pomiędzy pisarką a jej specyficzną gospodynią domową o silnym charakterze, pojawiają się zagadkowe drzwi. Nie tylko oddzielają mieszkanie gospodyni od osób postronnych, ale też kryją niesamowite zjawiska.

Za symbolicznymi drzwiami czai się zagadkowe życie, które wciąga z niezwykłą siłą zaraz po ich otwarciu. Drzwi mówią o wspólnym nam, ludziom, doświadczeniu: konieczności zmierzenia się z samym sobą i związanymi z tym obawami. Nie wszystko jest takie, jak nam się wydaje, a różnice pomiędzy miłością i sentymentalnością, pomiędzy prawdą a chęcią

Z kolei we wtorek rzeszowska publiczność o godz. 15:00 w Teatrze Maska będzie mogła zobaczyć czeski spektakl „Sztuka”. Bilety na te niezwykłe widowiska można kupić za 1 zł „Siemaszce” w godz. 8:00-16:00 –  biurze sprzedaży u marketingu (wejście jak na Małą Scenę) a w godz. 16:00-19:00 w kasie teatru (wejście główne).

Festiwalowi „Trans/Misje” patronuje Rzeszów News.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama